| alinaioana12 a întrebat:

Buna TPU.Am o problema, de care imi este foarte jena.acum 3 saptamani am luat paduchi de la o colega, ma tot scarpinam in cap dar nu stiam de ce.si i-am zis mamei iar ea mi-a zis ca am paduchi, am cautat petrol dar nu am gasit niciunde asa ca am cumparat de la farmacie samponul asta:

http://www.farmaciastejara.ro/images/sampon-antiparazita r-sole.jpg

M-am dat cu el, dupa cateva zile nu am mai avut paduchi.saptamana trecuta iarasi ma tot scarpinam in cap, si din nou aveam paduchi. M-am facut iarasi cu sampon, am repetat ce am facut prima data. dar nu au murit toti, pentru ca continua sa ma manance capul.
Si inainte simteam cum ma ardea pielea capului, iar acum nu.
Saptamana viitoare am banchetul si trebuie sa ma duc la coafor, deci trebuie neaparat sa scap de ei, va rogg mult spuneti-mi ce sa facc?
(Oare de ce nu m-ai functioneaza samponul, ce nu fac bine?)

Va rog mult ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| Andrei233 a răspuns:

N-am avut niciodata paduchi, dar am auzit ca uleiul de levanda (cred ca il poti gasi la farmacie) este cel mai indicat pentru asa ceva. sper ca ti-am fost de ajutor.

| pokiD a răspuns:

Trebuie sa te piepteni cu pieptene deala des. dupa ce faci baie si inainte happy ciao