| Igor1995 a întrebat:

Buna TPU.am o problema de familie.mama cu tata sint divortati traiesc cu mama.azi trebuie sa fiu elevu de serviciu iar dupa um stiti acesta la lectii nu se duce.cind i-am spus asta mamei ea mi-a spus ca o minciunesc si o facut scandal cu diriginta ne-am certat.noapte a iesit ca de vina a fost ea si nici scuze nu si-a cerut.azi dimineata mama a vazut ca mi-a disparut caciuala. m-a intrebat ce am facut cu ea caci era a 3 pierduta intr-o saptamana. i-am lamurit ca la noi in scoala cind am avut ed.fizica usa la vestiar era deschisa si putea usor sa intre si sa mi-a ia din geanta caci de la altii tot i-au furat mobile si altele. ea ma spus ca a cita oara ii spun minciuni si ca ma da pe mine si fratele meu la casa de copii daca nu ii aduc caciula.OMG.ce sa fac. ceea ca ma da la casa de copii e foarte serios sa ma credeti...cu tata nu tin contact tot din cauza mamei si de aceea nu pot lua cu el legatura... ce sa fac? bani la moment n-am

5 răspunsuri:
| pinkqueen98 a răspuns:

Spune-i sa se duca dracului! si mergi la taicatokiss! sau fugi de-aca vreo 3 zile si las-o sa-ti simta lipsa a ta si a fratelui tau! youre mother is crazy and stupidstraight face!

| LittleMissCupcake a răspuns:

Ea spune asta deoarece este suparata. Nu-ti face griji, nu te va da nici pe tine nici pe fratele tau la casa de copii. Ea te iubeste, sunt sigura. Dar ca sa te simti mai bine, poti sa stai mai mult cu bunicii tai (daca sunteti in relatii bune), dar mai mult ca sigur ea iti spune asta pentru ca sa te sperie. Poti ca intr-o zi, cand ea este mai linistita, sa vorbesti cu ea frumos ca ai vrea ca tu si ea sa fiti nu doar mama si fiica, ci si cele mai bune prietene. Chiar daca esti adolescenta, eu am 15 ani sa ma inteleg extraordinar de bine cu parintii mei, nici din an in Pasti nu ne certam. Si asa poti fi si tu cu mama ta. Roag-o doar sa te asculte, sa nu se supere, ci doar sa te asculte, iar tu ii spui calm tot ce s-a intamplat, fara sa te enervezi, chiar daca mamei tale la inceput nu o sa-i convina, tu sa-ti pastrezi mereu calmul. Sunt sigura ca totul se va rezolva si nu-ti face griji. Succes.

| Igor1995 explică (pentru LittleMissCupcake):

In primul rind sint baiat...in al doilea ea niciodata in viata ei nu ma crezut din cauza ca altii o minciunesc.iar cind incerc sa vorbesc cu ea normal imi spune nu incepe cu filozofie si incepe sa se atirne de notele mele (chiar daca invat numa pe 9 si 10 nu ii convine) de jocurile care ma joc la calculator de prietenii mei etc.

| ÎngerCretin a răspuns:

E ceva foarte serios. Ar trebui sa faci ceva...
Sa ii ceri unui om sa te ajute sau cv...
Daca faci asta dupa o sa poti lua contact cu tatal tau si te va tine la el.
Dar mama ta e nebuna de face asa ceva?

| Igor1995 explică (pentru ÎngerCretin):

Cu timpul mi se pare ca da