| GirltoxikTH a întrebat:

am o problema deci cand sa ma bucur ca am scapat de cosuri m-am uitat mai bine si am niste puncte mici pe ten dar sunt asa mici si sunt in piele si nu stiu ce sa fac va rog ajutati-ma. multumesccc(scuzatimi categoria
)

3 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

E adevarat sunt puncte negre insa e mai buna o solutie ceva mai practica : pui la fiert apa si faci intr-o oala multisor asa ceai de musetel. Cand a clocotit acolo bine pui deci musetelul in asa fel incat sa iasa aburi multi si opresti. Pui pe o masa si stai cu fata deasupra. Pui un prosop pe cap. Cand simti ca te-ai inmuiat bine iti storci acolo toate punctele negre. Dupa asta te speli bine cu apa si sapun, dezinfectezi si apoi e intr-adevar buna o crema cum s-a zis mai sus.
Exista posibilitatea sa fie niste bubite de la caldura sau din alte motive, sau pur si simplu niste urme de la cosurile anerioare. E bine sa consulti farmacista, doctorul sau cel mai ok dermatologul :). Iti vor recomanda ei ceva...
Pe acest site ai o multitudine de sfaturi care cred ca iti vor prinde bine :

http://www.kudika.ro/articol/frumusete~tips/4147/fara-puncte-negre.html

Succes!

| ღAncaღ a răspuns:

Stiu ce problema aiwinking, se numesc puncte negre si scapi de ele cu crema nivea (special pentru puncte negre) happy Sper sa reusesti sa scapi. Paawave

| PsihopedagogCristinaM a răspuns:

Http://cristinatinna.blogspot.ro/ asta este blogul meu. Gasesti aici rezolvari la problema ta:)