| Ahn a întrebat:

Am o problema destul de grava. Nu-mi mai place fizicul meu de nicio culoare. Efectiv nu ma mai suport. Ma simt urata si pitica si mai ales inferioara celorlalti. Am prieten de un an, care imi spune mereu cat de frumoasa sunt si ca ma iubeste, insa eu nu ma simt deloc frumoasa. Nu sunt cum mi-as fi dorit sa fiu. Umblu mereu pe tocuri, ma machiez mult, desi nu-mi place sa stau in fiecare zi cate o ora in fata oglinzii(cel putin). Dar daca nu fac toate "sacrificiile astea" ma simt si mai urata. Nu stiu ce sa mai fac... Uneori am ganduri sinucigase. Imi spun ce-ar fi daca m-as arunca in fata masinii, ce-ar fi daca mi-as taia venele sau gatul, sau daca as lua un pumn de pastile. Nu glumesc. Mi-e frica sa traiesc pentru ca ma simt prea mica, inferioara si urata pentru lumea astasad Ajutati-ma cu sfaturi va rog mult

Răspuns Câştigător
| andreeagabriela a răspuns:

O sa in cep prin ati spune ca esti intr-o situatie ca si acele fete anorexice care mereu cred ca sunt grase si vor sa fie din ce in ce mai slabe pana cant nu o sa mai aiba ce sa dea de pe el...incearca intr-o zi sa iesi undeva singura in parc undeva retrat dar linistit si pur si simplu sa fi ne machiata si imbracata cu ce-ti vine prin maine prin casa nu tine cont de nimica si pur si simplu stai pe o banca si nu te gandi la nimica ca de ex cum se uita oameni la tine incearca sa te gandesti ca numai uh treiesti pe lumea astea si stai poate citesti ceva o carte o revista nu stiu pur si simplu fi tu cea simpla pentru o zi sau macar pentru cateva clipe.:X.Incearca si alt ceva.scoateti oglinzile din camera incearca sa nu te uiti la tine bine inteles ca dimineata te speli dar daca te uiti mereu in oglinda iar te gandesti la chiesti negative, corpul tau este corpul tau cei din jur nu o sa il poata schimba niciodata. machiajul e o masca care ascunde ceva ce alti ar tanji dupa, cred ca daca cineva iti zice uite ce frumoasa esti (cand ai machiaj pe fata) te vei gandi imediat ca e o minciuna dar ia stai fara machiaj o sa vezi ca nu o sa aiba acea expresie mincionoasa pe care o avea cand ti-a zis ca esti frumoasa.nu inseamna ca nu trebuie sa ai grija de tenul tau date cu creme daca ai cosuri da fi naturala adica fara fond de ten si alte chiesti pentru atunci cand cineva se uita la tine cand esti machiata o sa zica,, e o falsa,, nu esti o falsa ci doar pari.fi orijinala,pentru ca atunci cand suntem noi insine suntem speciali fiecare in parte dar cu machiaj toti suntem falsi, este adev ca va existat si pers care nu te vor avea la inima dar uh nu ai nevoie de oameni de aia nu-i asa? mai bine e sa ai prieteni adevarati decat prieteni falsi care se folosesc de tine, daca prin absurd prietenul tau zice ca nu esti frumoasa nemachiata atunci e un prost de doi mani care nu te merita.fi tu insati fara masca.okwinking

PS:fata este cea mai frumoasa dimineata (pentru ca este simpla iar simplu inseamna un inger:*:*:*big grin:X:X:X0 sper ca te-a facut sa realizezi ceva ...nu-ti irosi viata cu o grija ca asta