| Georgiiiiiii a întrebat:

:* Am o problema destul de mare zic eu..de ceva vreme nu mai pot lua notele inalte, eu am voce..este putin groasa dar luam si cele mai inalte note perfect.dar acum nu mai e asa si nu sunt racita sau ragusita pentru ca mama e doctor si mi-a spus ca nu am nimic...voi ce credeti?crying Si ce ar trebui sa fac sa am vocea ca inainte? Credeti ca faptul ca nu am mai repetat chiar in fiecare zi poate influenta cu ceva?
Dau funda pentru cel mai bun si cel mai rapid raspuns!:*

1 răspuns:
| DrLaw a răspuns:

Poate ai avut o zii proasta, dar totusi incearca sa mananci un pic de miere de albine chiar daca nu esti ragusita pentru ca ea ajuta si la corzile vocaletongue
Si da se poate ca din cauza ca nu ai mai exersat sa fie asa, sau din cauza ca ti le-ai suprasolicitat asa ca ai grija nu iti forta corzile vocale ff tarebig grin
Ai grija de tine, sper ca te-am ajutatbig grin