| anonim_4396 a întrebat:

Am fost la doctor si mi-a spus ca am rinita cronica hipertrofica daca am inteles bine, ceva genul. Dupa ce imi va trece aceasta rinita, mi se va schimba vocea? Eu am o voce destul de groasa si n-as vrea sa devina nazala sau chiar subtire. Va rog spuneti-mi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rocket1204 a răspuns:

Buna! Cu siguranta vocea ta nu va fi schimbata. Rinita nu afecteaza corzile vocale aflate in laringe. Multa sanatate!

| anonim_4396 explică (pentru rocket1204):

Multumesc pentru raspunsul destul de rapid. Am cautat pe net pe mai multe site-uri si in toate scria la fel, ba chiar am dat pe unul in care scria si de polipi ceva interesant. Ai funda.

| rocket1204 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere! Am studii medicale, nu ti-am dat raspunsul la plesneala. Multumesc! O primavara frumoasa si insanatosire grabnica!

| anonim_4396 explică (pentru rocket1204):

Asemenea. Sarbatori fericite.

4 răspunsuri:
| PanaceuUniversal a răspuns:

Rinita e la cavitatea nazala! Cand o sa iti treaca o sa ai vocea mai clara, fara disfonia cauzata de nasul infundat!