| Sconcsiş a întrebat:

Am o problema:
Este o fata la scoala de care imi place, dar ea are un iubit. Eu nu vreau sa fiu disperat, sa o fac sa-i placa de mine pentru ca oricum suntem prieteni (amici) buni. Problema e alta:
Iubitul ei e tot un coleg de-al meu. Si tipul e... Nu stiu cum sa zic. Sa zicem ca e intr-o tabara si o gaseste pe una si se mozoleste cu ea (scuzati expresia)
El era "iubitul" fetei acesteia inca de l-a inceputul clasei a V-a (acum sunt in a VI-a). "Iubitul" adica nu recunosteau ca se plac unul pe altul, dar se vedea clar. Si fata stia ca baiatul il place si si invers.
Dar ăsta oriunde mergea isi gasea una cu care se pupa... Sa zic asa...
Si dupa ce veneau acasa, adica se termina excursia nu mai ii pasa de aia cu care era in excursie.
Ieri am fost in excursie cu clasa si atunci au recunoscut ca se plac (stia oricum toata lumea).
Eu chiar tin la fata asta. E o fata foarte buna, dar ăsta o sa-si bata joc de ea. Cand o sa plece intr-o excursie unde ea nu vine imediat o sa fie cu alta. Mie mi-e mila de ea. Am tot incercat impreuna cu un coleg (si lui ii place de fata asta si si lui ii e mila de ea) sa ii despartim. La inceput trebuie sa recunosc ca mi-a fost ciuda, dar acum vreau sa ii despart pentru ca ma gandesc ce o sa fie cand o sa umble ăla cu alta. Cateodata si in parc gaseste una, vorbesc putin si dupa aia deja ii vezi acolo sarutandu-se. sad
Ea chiar il iubeste, si si el pe ea. Se poarta frumos cu ea. Cred ca, in afara de prietenul sau cel mai bun, e singura persoana cu care se poarta frumos, dar el oricat o iubeste nu poate rezista. De multe ori se combina cu altele doar ca dupa asta sa isi bata joc de ele, dar cu fata de care vorbeam se poarta foarte bine. O data prietenul cel mai bun al baiatului a spus de faţa cu fata ca in tabara la mare, baiatul s-a "mozolit" cu una si fata era foarte suparata. Aproape ca a plans. Nu mai pot sa o vad suferind sad
Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi. Si va rog sa nu comentati ca mi-e ciuda ca nu mi-e. Si daca ii despart nu o sa incerc sa o cuceresc doar daca ii place si ei de mine (caz in care nu trebuie sa o cuceresc happy )

Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| DeadAngel a răspuns:

Nu poti sa-i zici asa pour si simplu ca daca il iubeste asa de mult no sa te creada, dar ca niste dovezi...ai putea fai si tu o poza lu baitu ala cand se saruta sau cand vb ca alta fata, sau vezi si tu poate vorbesti ca fata de cre si-a batut joc cum spui tu sai spuna si ei si ea sa termine ca el.si daca reusesti nu incerca sa te cuplezi imediat ca ea sa te dai asa din prima, las-o sa-si revina din soc si consoleazo dar doar ca un prieten si dupa inceraca si altceva... sper ca te-am ajutat cat de cat
pup

6 răspunsuri:
| Myuu a răspuns:

Spune-i adevarul fetei, nu te mananca.

| HaiHui4Ever a răspuns:

Ar trebui sa mai cresti vreo 6-7 ani si apoi sa iti faci probleme d'astea.

Daca fata te considera prieten, cam greu sa te agati cu ea. Cauta si tu alta.

| Sconcsiş explică:

@Deeutza97

Ai dreptate, dar asta e asa obsedata de ala ca nu ma asculta. sad

@cberax2003
Daca ai fi citit ai fi inteles ca tocmai asta am zis: Nu vreau sa ma agat cu ea straight face

| Sconcsiş explică:

@anonim
Tupeu am, dar nu ma asculta happy

| adrian_8167 a răspuns:

Omule nu imi dai si mie id lui sa vezi ce ii fac sa stii ca si eu tot in 6 sunt dar daca prind unu cu tupeu din asta si+o ia in cap rau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai tupeu spune-i ce neai spus si noua, iar daca nu ai tupeu fa in asa fel incat sa se convinga singura. crede-ma asa e cel mai bine!
(eu sunt a sasea)