| Meme00002 a întrebat:

Buna TPU, am o problema.
Este un baiat ce imi place mult. Intr-o zi inainte sa-l fi cunoscut îmi scrie pe insta. Noi suntem colegi la scoala doar ca in clase diferite. Am vorbit cu el o saptamana apoi dintr-o data a început sa-mi raspunda greu la mesaje si asa am oprit comvorbirea. Cand am revenit la scoala incerca sa ma salute dar eu mereu evitam contactul vizual, pana intr-o zi m-a salutat. In urmatoarele zile doar ne salutam pe coridoarele scolii. Eu deja incepusem sa prind sentimente pentru ca era o persoana cu adevarat buna si interesanta. In fine, am cedat si i-am scris printr-un cont fals ca il plac fara sa zic cine e. Pana la urma i-am spus cine sunt iar reactia lui a fost "mor", "pai si de ce nu imi scrii de pe contul tau principal?". L-am intrebat ce parere are despre faptul ca il plac iar el "e ciudat ca nu mi-ai scris de pe contul principal, atata tot". Urmatoarele zile cand am trecut pe langa el m-a apucat de braţ si nu a spus nimic, eu eram extrem de rusinata si am plecat. Acum mereu cand ma vede ma atinge, gen ma saluta si ma atinge pe burta sau spate. Si mereu ma priveste altfel in comparatie cum ma privea inainte.
Intrebarea mea e urmatoarea: E posibil sa simta ceva pentru mine?
Vreau sa mentionez ca in perioada cand vorbeam foarte des in mesaje mi-a spus ca stie fiecare haina pe care o port si s-a suparat ca nu l-am observat la scoala caci el mereu ma privea cand ma vedea.
Situatia asta e foarte penibila dar vreau sa stiu ce naiba e cu el, evita sa-mi spuna ce simte pentru mine si nici nu imi scrie dar cand ma vede ma atinge si se uita la mine.

8 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Probabil ca te place dar e ori prea timid ori nu stie cum sa faca urmatorul pas. Cel mai bine ar fi sa vorbiti despre ce simtiti fiecare si vedeti apoi la ce se ajunge.

| 1997onur a răspuns:

Nu-l mai lasă sate atingă pe burta și spate tu ești oarba? Nuti dai seama deloc? vezi cai pervers și nesimțit deschide ochi asta nu te iubește cu adevărat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un tip n-ar trebui să te atingă nici cu un deget fară permisiunea ta. Ai grijă că poate să profite de tine. Nu știu câți ani ai, dar dacă pui așa întrebări aici... Dacă ai fi fost o persoană matură, îți dădeai și tu seama de situație?

| Meme00002 explică (pentru anonim_4396):

Ati inteles gresit nu ma atinge in modul ala. Ma atinge prieteneste, cum se înghiontesc prietenii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Meme00002):

Bine. Încercarea n-are moarte. Încearcă-ți norocul și spune-i că îl placi. Ai doar o viață. Dacă te place e perfect, dacă nu, asta e. Nu pierzi nimic. Treci peste cu capu sus și gata. Nu e singurul băiat de pe pământ.

| Marius2001Pop a răspuns:

Trebuie sa vorbiti, sa il intrebi ce simte el pentru tine si la randul tau, ce simti tu fata de el.
Spune-i in fata, nu ai ce pierde.
Bafta multa!