| MelisaObrien a întrebat:

Am o problema.Eu în clasa a 5a eram f timidă si nu prea vorbeam cu colegii mei.In clasa a 6a mă împrietenisem cu 2 colege(Marina si Dana) apoi si cu restul clasei.Era o colegă pe care o uram:Ioana.Totul era bine.Eu stăteam cu Dana in banca iar Marina cu Ioana(ele erau prietene).Apoi, eu am vrut sa stau cu Marina în bancă iar Dana s-a pus cu Ioana. Dana si Ioana au devenit prietene extrem de bune.Marina e cea mai populară din clasa împreună cu Dana deoarece sunt foarte frumoase dar Ioana este grasa si de aceea nu este foarte plăcută de băieți.Ioana mă urăște de mult timp, spune că sunt pupincurista deoarece stau numai după ele desi nu e așa.In ultimul timp ne.am îndepărtat.Vacanta a început iar Dana Ioana si Marina ies mereu in oras sau se întâlnesc. Fara mine.Ioana si Marina se cred centrul universului iar Ioana este foarte antipatică. Dana ii povestește Ioanei tot ce vorbesc eu cu Dana si intr-o zi Ioana chiar mi.a scris un mesaj in care spune sa o las pe Dana in pace.Nu stiu ce sa mai fac.Ioana îmi distruge viața.Stau toată ziua în casă deoarece nu mai am NICIUN prieten.Am încercat sa o mai chem pe Dana in oraș ca sa ma cheme si ea pe mine apoi dar tot nu m-am chemat și ea...dar pe alți colegi și pe Ioana sau Marina le cheamă.Ce sa fac? Va rog ajutați-mă! Dau funda

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hei.

Imi pare rau sa spun asta dar acestea nu sunt nicidecum prietenele tale.

Fugi de ele! Sunt niste prefacute care nu-ti merita timpul!

Stiu ca suferi momentan dar crede-ma... mai bine stai singura decat sa stai cu astfel de persoane *prefacute*!

2 răspunsuri:
| SfaturiAnonime a răspuns:

Asteapta... Karma este aproape.

| Allexandra14S a răspuns:

Poti sa vorbesti cu ele despre asta si vezi ce zic. Dar incearca sa mai socialiozezi si cu altii...