| GabrielaBoss a întrebat:

Buna TPUlove struck:* Vreau sa ma ajutati cu o problema.Am doua prietene:Andreea si Ioana.Andreea se supara pe mine cand stau cu Ioana si Ioana se supara pe mine cand stau cu Andreea. Ele sunt cele mai bune prietene.Si se cearta des din cauza mea.Intre timp Andreea e cam rece cu mine.si vrea sa dispar din peisaj.Eu am venit in clasa asta in clasa a5a de fapt anul trecut.Andreea era cea mai buna prietena in generala cu Ramona fata pe care o uraste Ioana.Pff complicat.Acum 2 saptamani am fost la Dej cu trupa de teatru la un festival si am ramas2 nopti cazate la un internat. Eu, Andreea, Adina[o prietena buna a Ioanei], Camelia[o alta prietena buna a Ioanei]ne-am enervat rau de tot pe Ioana pentru ca statea cu Lidiao fata pe care o ura pana acum cateva zile.Si am inceputsa zicem de Ioana tot ce stim.Andreea a zis multe lucruri pe care trebuia sa le memorez dar n-am facut`o.Si Adina si Camelia si eu am zis.Andreea a zis ca daca nu era ea Ioana nu cunostea pe nimeni din scoala.[pentru ca Andreea conoaste aproape toata scoalachatterbox] Si in seara asta am facut conferita si am inceput cu texte ca daca eu am suferit vreodata nici nu prea am inteles ce vroiau sa zica.si cand le ziceam."Da pana la urma voi ce vreti sa nu ma mai bag intre voi? Sa va las in pace?" si ele mereu raspundeau ca nu nu asta vream sa spunem.eu nu mai inteleg nimic voi stiti la ce se pot referi? Dau funda si vot.Sa macar sa spuneti ce ar trebui sa fac thinking

Răspuns Câştigător
| Iubitzza a răspuns:

Scumpo e complicata situatia fa-ti timp pentru toate prietenele tale si incearca sa le apropi dar ai grija ca apropierea lor sa nu duca la excluderea ta din grup daca ar fi niste pretene adevarate tear intelege bafta