| Mooonsure a întrebat:

Buna,am o poveste cutremuratoare sa va spun.
Sper sa va rezervati macar 5 minute din viata dumneavoastra pentru a-mi asculta durerea. Ieri seara am iesit afara cu 3 prietene de ale mele,am luat un taxi si ne-am dus la mall. Acolo, una din prietenele mele, Ioana s-a impiedicat si si-a luxat piciorul.Noi,eu si cu Ana am luat-o una de un brat,si cealalta de celalalt si am dus-o la cel mai apropiat taxi, dar, telefonul ei a ramas la mine in poseta. Eu cu Ana am mai zabovit vreo 2 ore prin mall, si deja se facuse vreo 9 si am plecat. Cand am ajuns in fata blocului,sa-mi scot cheia,am vazut si telefonul Ioanei. Ea sta la cateva blocuri de mine, si am zis sa ma duc repede sa i-l dau. Am alergat, caci deja se facuse 9 jumatate si se intuneca. Ajunsa in fata usii ei,am batut,si dupa cateva secunde deschide tatal ei si zice ca nu a ajuns acasa inca,si ca este cu prietenele ei in oras. Pentru o clipa,mi-au inghetat lacrimile, nu stiam ce sa mai fac, si i-am povestit totul. Tatal ei sunat imediat la politie si acum o cauta.Au trecut 2 zile fara ea,o simt moarta... Nu stiu ce sa mai fac,telefonul ei este la parinti,a fost luat de politie,anchetat intreg mall-ul,cu camere, au venit la mine acasa, si la Ana si la alte rude de ale ei. Ioana are 17 ani,si sper sa nu fi fost luata si dusa nu stiu unde,ma gandesc la orice. Eu si Ana suntem terminate psihic.
Mama nu sta cu mine,stau doar cu tatal meu,nu prea am vorbit cu el despre asta, nu prea discut cu el, de fapt. Ana este si mai si decat mine. Ce sa fac?

17 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Nu stiu ce sa spun, voi nu puteti pati nimic (cred)cel mult o ancheta amanuntita, sa va vorbiti amandoua ce sa spuneti daca sunteti luate la intrebari, sa spuneti aceleas lucruri sa nu dati de banuit, oricum si eu sunt filat de politie, poveste lunga happy
Faza e ca... trebuie sa stii cum sa iei oameni sa le explici ca nu ai nici o legatura, probabil telefoanele va sunt ascultate, mare grija ce vorbiti :^^ kiss

| AlysaAly a răspuns:

Parerea mea este ca tu si Ana ati facut o mare greseala sa o lasati sa se duca singura cu taxiul, trebuia sa mergeti toti 3 pentru ca ea nu se putea descurca de una singura in starea in care era si nu spun asta ca sa critic dar mie daca mi s-ar intampla asa cevav sau vreunui prieten (sau fata) nu il/o las sa se duca singur/a intr-un taxi, ma duc cu el/ea sau daca am telefon sun la salvare sau pe parinti, dar sa las acea persoan singura cand stiu ca a patit ceva nu sunt in stare. Tu acum nu poti face nimic decat sa astepti si sa te rogi pentru ea sa fie bine si sa vina acasa oriunde ar fi acum. Stiu cum este ca asa ma gandesc si eu la cel mai rau cand aud ca nu a ajuns acasa.
Imi pare foarte rau pentru prietena ta dar asta e tot ce poti face, insa aveai un avantaj dac memorai numarul(matricula) de la masina si politisti te-ar fi ajutat.
Asta e tot ce-ti pot spune, si imi doresc la fel de mult si eu sa stiu ca s-a intors acasa si este bine.
Sper sa fie bine si sa nu se fi intamplat nimic grav cu ea sad

| Bondarel99 a răspuns:

Hei! Au trecut 2 zile, ati primit vesti de la politie? Eu ma gandesc ca prietena ta poate fi in pericol...imi pare rau pentru ea sad dar tu ce crezi ca i s-a intamplat?

| Mooonsure explică (pentru Bondarel99):

Va multumesc, dar a fost gasita! Nu vreau sa dau alte informatii, nu-mi permit organele de politie. Va multumesc tuturor, oricum!

| Cosmiinna a răspuns:

Doamne fereşte straight face sper că e bine. adică cum naiba, sper sa o găsească :-s îmi pare rău pentru tine, că treci printr-o asemenea traumă. de unde eşti?

| Bogdan_1693 a răspuns:

Dumnezeu nu are nimic de-a face cu ce s-a intamplat, daca el exista si si-ar fi dorit ca totul sa fie ok, nu s-ar fi intamplat tragedia asta. Toate sperantele tale sunt in mainile politiei, sper sa rezolve cazul. Cat despre tine, incearca sa scapi de tensiune, fa o activitate intensa. Nu stiu prin ce treci, dar asta iti recomand. Tot ce poti tu ca om sa faci este sa astepti pana cand politia rezolva sau nu cazul, desi sper ca-l va rezolva.

| LetMeHelp a răspuns:

Gandeste pozitiv! Nu te gandi ca tipul care conducea taxiul era proxenet sau traficand de carne vie. Poate a cerut s-o duca la un spital.Eu zic sa cautati in toate spitalele din apropiere poate este intr-unul.Doamne...imi tremura tot corpul!
Nu ganditi ce spun astia ca nu ati facut bine ca ati trimis-o cu taxiul.Nu aveati de unde sa stiti ce avea sa se intample!

Sper s-o gasiti pe Ioana. sad

| IgoToHellForThis a răspuns:

Wow...am ramas muta, extraordinara povestea.Pai in primul rand avea piciorul luxat si ii era extrem de greu sa se deplaseze deci era foarte vulnerabila si chiar daca avea telefonul cu ea era la fel acel telefon nu o ajuta cu mult.Ar trbuii sa apelati pe langa ajutorul politiei la o firma speciala care se ocupa cu cautari de genul asta nu stiu exact daca se numeste firma...asta va va ajuta foarte mult.Eu zic sa stai mult cu ana si sa incerci sa vorbiti sa va consiliati reciproc pentru ca treceti prin aceleasi lucruri.E extraordinara povestea daca te uiti la un film ramai marcat si te gandesti dar pai realitatea? Succes nu stiu ce sa mai zic e greu sa iti spun stai calma intr'o astfel de situatie. Bafta! kiss

| Cristina45 a răspuns:

Situati este foarte grava si nu ai ce sa faci decat sa te linistesti putin si sa astepti vesti si sa speri ca o vor gasi

| Mooonsure explică:

As dori sa corectez, sa nu apara tipi|tipe de gen, sa ma corecteze, si intr-un final sa nege intamplarea. Am iesit in oras cu 2 prietene, eu eram a 3-a, imi cer scuze, dar nu mi-am revenit dupa soc!

| Mooonsure explică:

Tin sa mentionez ca barbatul ce conducea taxiul nu este de gasit. Ne-au pus cei de la politie sa identificam dupa niste poze, dar nu era. Sper sa nu fi fost vreun taxi fantoma, adica acel om sa nu lucreze in ale taximetriei, sa fi fost doar unul obsedat, vreun traficant de carne vie sau proxenet. Mi-e teama!

| SoXiL a răspuns:

Calmeazate si daca tot nu poti si tot stresata esti iti fci rau...Du-te la vreun pshyhiatru(daca se scrie asa)si gandeste pozitiv gandeste ca o vei gasi si ca totul va fi bine.Nu am mai multe sfaturi pentru tine, chiar imi pare rau pentru ce s-a intamplat dar cine stie poate taxistul a dus-o la vreun spital sau cv.

| Blayr a răspuns:

Nu am cuvinte. Îmi imaginez prin ce treceţi, dar nu cred că noi te putem ajuta cu mare lucru. Dumnezeu ştie ce face! Ai încredere în El şi totul va fi bine. Tu trebuie să ai conştiinţa împăcată că nu eşti de vină cu nimic pentru dispariţia prietenei tale. Rugaţi-vă pentru îndreptarea lucrurilor!

| Mooonsure explică (pentru Blayr):

Iti multumesc mult!

| UnforgotableeeLoovee a răspuns:

Stiu ca in aceste cazuri nu poti sta linistita, dar iti spun sa gandesti pozitiv, si sa speri ca o veti gasi. Incearca sa te linistesti cumva.Asculta muzica linistitoare, bea ceai si stai in pat.Incearca sa uiti.