| PepsiiLemoon a întrebat:

Am o problema foarte urgenta! Deci, am un notebook HP Mini roz ( in fine nu prea conteaza asta. sau da, nu stiusad ). De acum cateva minute de cand l`am bagat la incarcat, acolo jos la baterie scrie : "75 % disponibil ( in priza si in curs de incarcare ) Luati in considerare inlocuirea bateriei". De obicei scria "75% ( sa zicem ) disponibil ( in curs de incarcare) ". deci mi`e foarte frica. nu le `am spus parintilor pentru ca o sa ma certecrying. Vreau sa stiu ce pot sa fac sa rezolv singura... sau macar sa`mi spuneti ce inseamna ca trebuie sa inlocuiesc bateriacrying( e foarte urgent sad daca mi se strica notebookul nu mai am pe ce intra pe netsad pentru ca calculatorul e mort crying deci va rogcrying( ce pot face sa rezolv singura problema? sau ce inseamna ca trebuie sa inlocuiesc bateria? sad ps; scuzati categoria!sad dar sunt disperata!sad

3 răspunsuri:
| GregHouse a răspuns:

Cat de vechi este laptopul? Acumulatorul a fost deteriorat in trecut sau supus variatiilor de tensiune? Cat de mult sta deschis pe zi?

| PepsiiLemoon explică (pentru GregHouse):

Il am de pe 7 mai 2011, de ziua mea. Nu. Nu mult, de obicei il inchid cand merg afara, la masa, la baie etc. puppy dog eyes

| GregHouse a răspuns (pentru PepsiiLemoon):

Nu se intampla sa fie inca in garantie? Pentru ca daca este, nu trebuie sa platesti nimic. Cu toate astea, trebuie sa te interesezi in legatura cu politica magazinului sau site-ului de unde l-ai cumparat, daca acumulatoarele sunt inlocuibile. Desi eu cred ca sunt.
Si vreau sa te mai intreb ceva. In general il tii conectat la priza sau il pui la incarcat doar cand se descarca acumulatorul? Pentru ca atunci cand il tii doar in priza are tendinta sa se degradeze mai repede.