| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema in legatura cu parul meu. Am parul saten inchis, ondulat ( doar dupa ce ma spal pe cap + ca daca il perii se umfla si nu mai are nici o forma) si lung cam pana pe la jumatatea spatelui. Asi vrea tare mult sa ma tund in stil emo! Vreau sa imi fac breton si parul de "deasupra" sa il fac mai scurt pentru a sta umflat. Vreau tare mult sa trec pe stilul emo ( pentru ca imi place si ma si simt laughing ). Am ochii verzi/caprui si ten mai inchis la culoare ( ma prinde soarele cam repede.) Pe 7 iunie am banchetul ( cls a VII-a ) si vreau sa imi fac ceva la par neaparat. Mama imi spune ca nu m-ar avantaja o tunsoare de genul pentru ca la umezeala parul se mai onduleaza la varf ( il indrept cu placa ). Acum sincer nici nu stiu ce sa fac... Mama spune ca e parul meu si eu aleg ce sa fac cu el dar, imi e putin frica... daca nu imi sta bine? Va rooooog putin ajutor?
P.S. Vreau sa ma tund doar in stil emo. Daca nu pot asa... nu ma mai tund deloc.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Faci ce vrei cu parul tau dar sunt sigura ca nu ti va placea tunsoarea asta emo care o crezi asa de bestiala, du-te la un salon, cere parerea unei profesioniste

| CarlaHecox a răspuns:

Ce micuta esti si te mai crezi si emo laughing.EMO inseamna om cu rani emotionale (a avut experiente triste neplacute) si dupa cum vorbesti tu si dupa varsta ta,nu prea te vad emo laughing.
Totusi,stilul emo e alta poveste. Daca vrei sa te tunzi asa, tunde-te, depinde de tine daca-ti place cum iti sta, nu de oricine altcineva de pe TPU.
Poti sa cauti pe youtube cum sa te tunzi asa acasa, daca vrei.Sau iti poti colora parul cu creta pentru par.

| EuNekoNeko a răspuns (pentru CarlaHecox):

Nu trebuie neaparat sa ai o anumita varsta pentru a fi emo... Pe mine cuvantul EMO ma duce cu gandul la emotie, emotiv, dar si cum ai zis tu si adica la persoane cu rani emotionale. Dupa mine fiecare persoana are rani interioare chiar daca nu le arata. Vorbesc mult, intr-adevar, dar asta numai pe internet. Cand ma vad in fata persoanelor pur si simplu ma balbai si ma inrosesc. Nu imi place sa fiu privita de multe persoane si de aceea prefer sa imi petrec ziua doar cu o singura colega. La fiecare sfarsit de an scolar, numai cand era vorba de uractul pe scena dupa diploma incepeam sa tremur din toate incheieturile. In legatura cu parul: creta pentru par nu am gasit in magazine iar pe net nu am dat inca de ea. Iar ideea de a ma tunde singura e exclusa din start. Nu am incercat sa fac asta pana acum si tare imi e frica de un mare esec. Have a good day ^_^!