| JuicyCupcake a întrebat:

Am o problema intre colegi si trebuie sa discut chestia asta urgent.Eu am in clasa multi colegi care mai decare( cu totii avem).Dar la unii colegi, gelozia arata prin vorbe si fapte absolut totul.Ma apuca nervii numai cand ma gandesc.Eu sunt buna, buna prietena cu Adina(utilizatorul clopotica, asa se numeste pe TPU) iar incepand clasa a 5 am fost tradata de o prietena din clasele 3-4.O cheama Andreea si cand a cunoscut-o pe Adina a inceput sa se comporte mai rece cu mine.Ea are un plan.Inventeaza fel de fel de chestii ca eu o barfesc pe Adina si ca fac cine stie ce si...procarii teoretic ca eu sa nu mai fiu prietena cu Adina. Apoi ma suna Adina si dezamagita imi zice TOT ce zice Andreea.Fiing genul de persoana care nu crede in toti prostii ea ma crede doar pe mine, fiind cea mai buna prietena a ei, logic.Dar la scoala nu incep bine orele si se face o cearta mare care ma incarca cu nervi si la ore nu ma pot concentra.Va rog eu vreau sa vorbesc cu Andreea si sa o lamuresc cu tot dar nu pot vorbi cu ea foarte mult ca incepe prin o replica celebra:,, Auzi da stii ceva? Ia mai lasa-ma in pace ca ma enervezi!". Va rog vreau s-o scot la cap cu ea si sa o mai potolesc si sa termine cu minciuniile. Funda pentru cel mai bun raspuns! :*

1 răspuns:
| BiTzAgAbRiEl a răspuns:

Salut iale pe am2 si vb impeuna si zii lui andrea sa spunda cu ce o barfesti pe adina si daca spunde ca o barfesti zii ce spun si daca inventeaza ia-o pe adina de mana si te duci la toti colegi si intreabai daca o barfesti pe adina si dupacea o sa vada;-)