| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, iubitul meu s-a despărțit de mine, el mi-a zis ca e pe moarte dar nu știu dacă e adevărat, el este foarte depresiv, mereu a vrut sa se sinucidă dar nu l-am lăsat eu. Noi suntem intr-o relație la distanță. Astăzi am încercat sa ma sinucid dar nu a mers. Dacă el moare o sa ma simt așa de vinovata. Ma poate ajuta cineva? PS: el a zis ca are probleme cu inima. PPS: dacă nu înțelegeți scrieți-ne pe Instagram @fanart6667

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă el se omoară nu e vina ta, așadar nu te lăsa manipulată.

| Donsavas a răspuns:

Vezi sa nu te manipuleze
Nu e vina ta dacă un om își face rău. Nu ii poți corecta tu dezechilibrele din creier

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt cea care se mira cand altii se incurca cu persoane problema. Cand eu sunt cea prinsa in asemenea probleme. Ce relatie la distanta cine e omul asta de face asa si de ce e treaba ta viata lui? Pai cati ani aveti nu puteai sa i-o faci cu salvarea apeland la cineva important de fiecare data cand iti face vreo asemenea "gluma"? Poate are vreo problema cu tine de asa simte el fata de tine, si te ameninta asa cu "sinuciderea" ca sa te indeparteze. Daca e un om nervos, si cati ani are, probabil are probleme cu inima reale.