| cinevapelume a întrebat:

am o problema...ma aflu in situația in care trebuie sa aleg domeniul pe care vreau sa merg,eu vreau arte, părinții mei când au auzit au tipat la mine ca voi merge unde vor ei, motivul lor e ca liceul de arte e departe de școala fraților mei mai mici si ei vor sa ii iau si sa ii duc eu...așa ca prefera sa rămân la școală unde sunt ei...lor nu le pasa ce îmi place sa fac vor doar sa profite. sad
Poate îmi puteți da niste sfaturi...

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa ii faci sa intelega ca e viitorul tau, nu al lor.

pe de alta parte insa arta... o poti face oricand dai ai talent si iti place cu adevarat

| Doub a răspuns:

Păi, gândeşte-te serios la ce vrei, la beneficii, dar şi dezavantaje, iar dacă eşti sigur pe tine, spune-le părinţilor tăi că e fix viaţa ta.