| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema mare.Niste prietene mi-au povestit despre Bloody Mary.Acum mi-e frica sa merg in baie sad.Cu oglinda nu am nimic, cat despre nevoile mele, eustau la sat si ma duc la wc din spatele curtii.Ca sa ma spal ma duc in bucatarie.Va ros sa ma ajutati.crying

Răspuns Câştigător
| Bufferia a răspuns:

Si eu am trecut prin asta, nu sunt adeevarate. Daca e cand mergi la baie spune-le parintilor sau celor cu care esti in incapere cant trebuie sa mergi la baie, te vei simti in siguranta eu cand am auzit povestea dormeam cu becul aprins si ocoleam toate oglinzile ceia ce era greu pentru ca avem o oglinda in fiecare camera.candesti la baie suna o amica si da telul pe difuzor te vei simti in sigurnta.o unn sfat cand te uiti in oglinda sa nu stai cu ochi doar in ea de frica fidca iti va fi si mai frica pentru ca ai tendinta sa te uiti in ochi tai si caand tee oppresti s clipesti te sperii fara rost.cand intri in baie daca e roaga-te o sa te simti protejata.credema stiu cum e sa te sperii asa mie mi--s-a facut si o farsa mai demult si am colegi care tot ce fac in pauz e sa spuna povesti dar daca spui in gandul tau ca nu e nimice o sa fie ok.pa pa

6 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Eşti doar paranoică, totul se întâmplă în mintea ta.

Data viitoare mergi la wc iar dacă te întâlneşti cu ''Bloody Mary '' îmi scrii pe chat.

Nu există aşa ceva pitico.

| fetitzabunasinebuna a răspuns:

Cati anii ai mai? Numa` surorii mele ii este frica sa se duca la baie. si are 10 ani laughing Bine, baia este in casa. dar ce conteaza.
Este un mit. este o poveste pentru copii. laughing Stiu ca oamenii se sperie de ce este real. in niciun caz de ce este imaginar. nici macar nu ai vazut-o pe Bloody Mary.
Nu te mai speria. nu exista fantome.
Fi mai puternic/a.
Multa bafta.

| DomnisoaraPapusica a răspuns:

laughing OK, asta este cu adevarat unic.
Hai sa stam un pic de vorba.
1. NU exista chestia aia cu Bloody Mary.
2. Psihicul uman este in stare sa inregistreze toate imaginile sau sa si le imagineze, stocandu-le acolo... si uneori folosindu-le asa cum faci tu in situatia cand te duci la baie.
SOLUTIA: Uita-te la un film comedie, poate doua, trei, cate iti trebuiesc ca sa treci peste perioada asta. Incearca, atunci cand te duci la baie, sa iti iei telefonul cu tine si sa pui niste muzica. Sa fie multa lumina in baie, aprinde becul si trage perdeaua sau draperia. Si cel mai important, gandeste-te la ceva funny. Toate vrajeala aia cu Bloody Mary este doar o creatie a unor producatori in pana de idei. Calm!

Sper ca te-am ajutat si sa auzim de bine!

| xAnonimă a răspuns:

Buna.
Nu mai crede in toate prostiile, chestia asta cu "Bloody Mary" NU exista!
Asa ca mergi linistita la WC ca nu ti se intampla nimic.
Bafta!

| Urââtaa a răspuns:

HelloHere aia cu Bloody Mary nu e adevarata cineva a scris-o sa sperie copii. Eu unu iti zic sa nu crezi in asta sau daca tot crezi atunci e doar cu oglinda:la 12 seara sa nu te invari de 3 ori acolo si sa zici tot de 3 ori numele.Eu nu cred in asta stii in legende sunt alcatuite din real si fictiune.

| Dienutzaa a răspuns:

Stai calma, e o poveste si in plus daca nu faci acel "ritual" chiar nu ai de ce sa iti faci griji. Gandeste-te la ceva frumos in acel moment, pune muzica vesela la maxim, canta ceva si o sa iti treaca.Totul e in imaginatia ta! :*