| MaraVictoria a întrebat:

Hei,TPU! Iarna trecuta o colega de clasa mi-a spus de Bloody Mary(NU BAUTURA Bloody Mary) Am incercat, dar pe atunci am zis Bleedy Mary si aveam lumina aprinsa si usa deschisa in baie si am zis doar odata.Atunci am zis ca nu exista, dar ieri niste prietene de ale mele se uitau la filme de groaza si mi-au aratat poze cu ea.Pe la 00:00 noaptea intru in casa si ma uit numai la filme cu ea toata noaptea,pana la urma mi-a fost foarte frica pentru ca mi-a aparut un chip descompus in oglinda cu o jucarie in mana(Un urs de plus) peste o ora mai tarziu mi-a aparu din nou foarte nervoasa, chiar daca eu nu facusem nimic decat sa ma uit la filme cu ea.Astazi cum m-am trezit am citit legende cu ea si unii oameni spun ca este adevarat.Mie imi este frica acum sa intru in baie, sa trec pe langa oglinzi etc. imi este frica sa nu apara chipul din nou sau sa ma misc din pat.
Este adevarat?

Răspuns Câştigător
| pastru009 a răspuns:

Buna.Nu este adevarat Mara.Am auzit de Bloody Mary si eu am incercat sa o invoc dupa metodele spuse de prieteni mie(de exemplu: sa o injur, sa incui o camera si eu sa fiu in ea, inchizand lumina si invartandu-ma de 10 ori zicand in acelasi timp Bloody Mery tot de 10 etc.).Nu exista acea fata.Tot ce ti s-a parut ca vezi a fost doar un produs al imaginatiei tale, astfel ti s-a dublat frica.Si ai zis ca nici nu te mai misti din pat de frica, dar atunci cum ai scris pe TPU? big grin
Tot ce "ai vazut" ti s-a parut.De exemplu daca te-ai fi uitat la un film de groaza cu satana, in timpul noptii nu ai fi putut dormi si te-ai fu uitat prin camera, pentru a fi sigura ca nu este nimeni.De frica, simti furnicaturi(ti se ridica parul de pe maini si picioare site simti de parca ar umbla o ganganie pe tine) si ai vedenii, de parca ai vedea o silueta in acel intuneric dar nu este asa. Mintea te pacaleste.
La fel si cu Bloody Mery. Daca chiar crezi ca ai vazut-o in oglinda te inseli. Poate frica ta era mult prea mare si erai tu de fapt in oglinda, dar mintea ti-a jucat o festa.Liniste-te pentru un timp si nu te mai uita la filme de groaza pentru o perioada(cateva zile).
Deci in concluzie, sper ca ai inteles ca pana nu te calmezi cand esti speriata, frica se poate manifesta in multe moduri false pentru a accentua frica. Daca mai ai nevoie de ajutor, uite id-ul meu: horatiu. dumitru@yahoo.fr
Funda?

2 răspunsuri:
| BlackWaltz a răspuns:

Cati ani ai? Daca ai mai mult de 12 esti un caz pierdut.

| Anduttziik a răspuns:

Nu există happy.