| Kiddu4Strange a întrebat:

Am o problemă sad Prietena mea cea mai bună, mihaela, care e in clasă cu mine se mută la altă școala în alt oraș crying((((( Cu ea nimic nu va fi la fel... absolut nimic...nu pot sa cred ca rămân fără ea crying( Eu chiar țineam la prietenia asta și în clasa mea au rămas doar fete fițoase și false! Menționez că nu pot vorbi cu mama ei să nu o mai mute pentru că mai e o zi și începe școalasad
Ce să fac să uit? adică să nu mai sufăr pentru că, când mă gândesc cum va fi fără ea, și că doar ea era alături de mine, doar ea mă ajuta îmi vine să plâng sad
Deci...cum pot sa o uit având în vedere că ne vom vedea sâmbăta sau duminica și pe facebook?
Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Bââzz a răspuns:

Fa-ti prieten... doar nu esti pe invers.

| Mrme a răspuns:

Categoric, nu ai cum sa o uiti. O prietenie adevarata nu se uita niciodata. Trebuie sa te acomodezi in clasa si fara ea. Desi spui ca ai numai colege ce sunt fitoase, trebuie sa vorbesti cu ele, sa incerci sa intri intr-un grup (asta daca in clasa sunt grupuri ) pentru ca e greu sa nu te intelegi cu nimeni din clasa. Sper ca totul sa fie bine, si sa iti gasesti inca o prietena, poate la fel ca Mihaela.

| leech a răspuns:

Nu trebuie sa o uiti! happy

Si eu m-am mutat de o luna in celalalt capat al tarii fata de unde locuiam inainte, am plans o groaza si prietenele mele cele mai bune, la fel. Gandeste-te ca prietenei tale ii este mai greu, ea nu pierde doar singura persoana, ci mult mai multe.

Te sfatuiesc sa profiti de fiecare clipa petrecuta cu ea de acum incolo si nu incerca sa o uiti; nu numai ca iti va fi greu, avand in vedere cat de mult tii la prietenia asta, dar ea va fi ranita daca nu ii vei mai fi prietena.

Succes! big grin