| Aly12t3 a întrebat:

Am o problemă si as vrea sa ma ajutați
Eu îmi doresc FOARTE FOARTE FOARTE FOARTE. MULT sa fac lecții de canto.
Dar e o problemă. sunt puțin rr-ita
Si nu știu ce sa fac.
Toată lumea îmi zice ca am o voce FOARTE frumoasă
Iar profesorul de muzică mi-a zis ca am un vibrato excelent si ca trebuie neapărat sa iau lecții de canto si sa merg mai departe.
Toată lumea ma sfătuiește sa nu-mi irosesc talentul.
M-am gândit că aș putea cânta în engleză sau in franceză...
Aș cânta in orice limbă, doar să-mi îndeplinesc  visul.
Va rog fiți serioși cu asta
Si dacă aveți o idee sau un sfat
, sunt binevenite toate.

P.S. îmi cer scuze pentru categoria aleasă, dar după părerea mea e cea mai vizitată.

Mulțumesc!

Dau funda

Răspuns Câştigător
| ash87 a răspuns:

Salutare si felicitari pentru talent si pasiune! A fi rr-it nu este nicidecum un impediment in muzica. Este doar o trasatura caracteristica, accept-o odata si pentru totdeauna si iubeste-o, face parte din tine, cine esti tu, si vrand-nevrand o sa faca parte din identitatea ta muzicala. Nu e neaparat nevoie sa o pui in evidenta in ceea ce canti, poti inclusiv sa canti ca si cum nici nu exista. Nu cred ca ai de ce sa fii mai atenta la asta atunci cand canti decat atunci cand vorbesti, doar daca vrei sa te joci cu aceasta caracteristica, s-o scoti in evidenta. Oricum ar fi, e absurd sa te opreasca in vreun fel, unde mai pui ca ai si talent. Multa bucurie!

| Aly12t3 explică (pentru ash87):

Mulțumesc foarte mult!
Îmi voi urma visul si chemarea!
Acum am încredere ca voi reuși!

1 răspuns: