| StefanGGXX a întrebat:

Buna tpu.Am o problema si o intrebare.
1.Eu nu am talent la desen.Si mama imi face mie desenele sau tata.Si la scoala, am avut un desen mai complicat si mi-a iesit super.Doamna si-a dat seama ca nu l-am facut eu si m-a certat destul de rau.Ce sa fac?
2. Aveti idee la ce anime-uri as putea sa vizionez? Vreau de astea in genul Kuroko No Basket sau Death Note sau Free.

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

La clasa trebuie sa le faci tu, acasa conteaza mai putin. Nu are de ce sa te certe atâta vreme cât ai temele la zi. Spune i clar ca atata timp cat aduci temele nu are dreptul sa te tragă la răspundere si ca nu mai vrei morala. Impune te puțin! Nu mergi la scoala sa se faca dictatura.

3 răspunsuri:
| Mynameis93 a răspuns:

Nu trebuie sa ai talent.Trebuie doar să vada că te străduieşti.Fă-ți singur de acum desenele şi va fi mai indulgentă cu tine.
Fundă?

| StefanGGXX explică (pentru Mynameis93):

Stii de ce nu imi fac singur desenele? Pentru ca la toate celelalte materii am nota 10 pe linie chiar si la franceza si de aia. Daca as face desenele dupa cum le fac eu as avea doar 5 pe linie.

| Mynameis93 a răspuns (pentru StefanGGXX):

Crede-mă,profesorul nu notează talentul.Notează străduința. Încearcă să le faci singur, mai exersează.Nu te grăbi, ai răbdare.În ce clasa eşti?