| Alissa29 a întrebat:

am o problema... sunt clasa a 9 a și sunt singura (nimeni din fosta clasa nu a ales profilul meu) in 5-8 aveam 3 cele mai bune prietene, ne înțelegeam prefect, ne distram, vorbeam orice, dormeam una la alta totul a fost minunat dar de când am început liceul totul s-a schimbat ele sunt toate 3 intr o clasa eu sunt singura in clasa mea și nu conosc pe nimeni, ele vin la mine (eu sunt jos ele la etaj) dar ne am îndepărtat. Adica îmi ascund chestii, și au făcut un grup al lor de multe ori veneau jos și nu îmi spuneau sau alteori îmi ziceau ca nu vin jos ca au de învățat și eu mergeam sus (aveam ora acolo) și le vedeam pe coridor... intr-un fel înțeleg ele sunt intr o clasa și mna au mai multe de vorbit, dar nu înțeleg de ce s au îndepărtat de mine. Menționez ca mai și sunt in depresie de când cu liceul pentru ca nu am nici un prieten in clasa și mi e așa dor de fosta clasa.
Sunt tot timpul trista, plâng doar când ma gândesc ca dimineața trebuie sa merg la scoala ( simt ca ma sufoc acolo) și nu e din cauza ca e scoala pentru ca in generală abia așteptăm sa merg următoarea zi sa ma întâlnesc cu prietenii, abia așteptăm sa se termine vacanța acum însă ma rog sa nu se mai termine și pe lângă ca mi e foarte greu cu adaptarea mi e și foarte greu in general, ma trezesc la 6 dim ajung acasă la 4 și când ajung ma apuc de teme le termin târziu. Nu mai am timp de nimic toată ziua stau închisă in camera mea. M am saturat!

1 răspuns:
| AlexSandu17 a răspuns:

Trebuie sa gasesti pe cineva in clasa aia care s-ar putea intelege cu tine. Am trecut prin asta cand eram si eu a IX-a. Fostele mele colege cu care ma intelegeam in fosta clasa au intrat in alte licee si nu ne-am mai vazut cu lunile, probabil pe strada uneori si atat. Prin primavara mai le vedeam, dar le simteam distantate si s-a cam racit totul. Intre timp am gasit o colega cu care ma inteleg super bine si dupa nu am mai mers la scoala cu gandul ca n-o sa-mi placa. Daca vrei, putem vorbi si in privat despre asta happy