| AnaMaria262 a întrebat:

Am o problema sunt foarte deprimata pentru ca cea mai buna prietena a mea o credeam ca pe o sora stie ca imi place de un baiat si ea este cu el impreuna cu el! Credeti ca se mai poate numi " Ce-a mai buna prietena" Eu nu vreau sa ii spun in fata ca nu este o prietena adevarata eu vreau sa ii spun printr-un status sa o atac cu vorbe!

V-a multumesc anticpat! Funda

Răspuns Câştigător
| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Hai să-ţi dau o lecţie de viaţă.
Prietenii adevăraţi nu există. Trebuie să te descurci singură.
Iar prietena ta dacă chiar te aprecia îţi cerea permisiunea, cel puţin, să fie cu el.
Şi nu rezolvi nimic dacă o ataci. Las-o în plata ei. Poţi să provoci o ceartă din care tu să ieşi nasol. Dacă mai ieşi.
Am învăţat asta pe pielea mea şi credemă, e mai bine să înveţi din greşelile altora.

| AnaMaria262 explică (pentru 六兆年と一夜物語):

Este un sfat superb de-a dreptul excelent dar crede-ma ca... ma doare si ma doare foarte tare! sad

| 六兆年と一夜物語 a răspuns (pentru AnaMaria262):

Şi pe mine m-a durut foarte tare, dar asta m-a făcut mai dură şi nu mai sunt bătaia de joc a tuturor big grin

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| NoNameexd a răspuns:

Nu are rost sa iti bati capul, baieti sunt foarte multi si chiar si mai frumosi care sa-ti atraga privirea, daca ea a ales sa lase un baiat sa intervina intre voi doua, nu ti-e prietena si probabil nici nu ti-a fost vreodata.Las-o in pace, o sa vada ea cand o sa-i dea papuci, ce a fost mai important! Tu sau acel baiat! Stai linistita, vei gasi vreodata in viata asta o prietena care sa nu te dezamageasca..desii sunt cam slabe sanse. Sper ca te-am ajutat, pa-pa!:*