| Myrru a întrebat:

In primul rand va rog sa scuzti categoria happy! si in al doilea rand vreausa va spun ca am o problema, in ultima vreme ma sint foarte deprimata si singura, are legatura cu un baiat de care imi place si cu prietena mea cea mai buna care in ultima vreme are tot felul de prietene noi si pe mine nu stiu ce ma considera, pana mai ieri ieram cele mai bune prietene dar acum..nu xtiu ce suntem.sad si ma mai deprima si faptul ca imi place ffff mult de un baiat iar el....nu stiu daca ma place si el, misi dori sa ma placa, pe cei care i-am intrebat mi-au zis sa ii spun dar nu vreau sa ii spun, adica vreau sa stie dar nu ii spun, stiu ca ar trebui sa ii spun dar nu vreau pentru ca oricum el nu cred ca ma place straight face. ajutati-ma sa fac ceva sa nu ma mai simt asa! :*

6 răspunsuri:
| ankappa a răspuns:

Buna Myrru, uoof.
Imi pare rau pentru tine, ce sa-ti zic?
In primul rand asculta melodii care te bine-dispun ( eu cand sunt suparata, dimpotriva, ascult melodii care imi rascolesc toate amintirile posibile, melodii triste), uita-te la un film frumos de dragoste, incearca sa vorbesti cu prietena ta si spune-i ce te doare, si intreab-o de ce s-a distantat atat de tine. De ce nu incerci sa iti petreci mai mult timp cu ea? Venind de la tine o invitatie la suc, la film, la tine acasa, la o plimbare, etc. ceea ce faceati voi.
Iar in privinta baiatului de care iti place, de ce nu ii ceri cuiva id-ul lui, si vorbiti doar voi doi, cele mai frumoase povesti de dragoste incep cu un simplu : "Buna"
El stie de existenta ta?
Nu mai fi trista, fa orice te bine-dispune.
Capul sus! big hug

| Myrru explică (pentru ankappa):

Da stie de existenta mea...pot sa spun ca suntem amici happy mersi mult pentru toate sfaturile tale :*

| ankappa a răspuns:

Nu ai pentru ce scumpa big hug Oricand :*
Sper sa-ti fie mai bine

| Bubu4 a răspuns:

Daca as putea, ti-as da o imbratisare pentru ca si eu am trecut prin clipe asemanatoare. Ai putea sa vorbesti cu prietena ta si sa ii spui ce te deranjeaza, doar ati fost prietene un timp, v-ati spus diferite lucruri si ati fost alaturi una pentru cealalta, deci nu meriti sa se comporte asa ..In privinta baiatului, incearca sa te imprietenesti cu el, iar daca sunteti deja prieteni procedeaza in asa fel incat sa iti petreci timpul cu el, sa inceapa sa te cunoasca mai bine. Apoi ii poti spune ca ai sentimente pentru el..Ai grija de tine big hug big hug :*

| Myrru explică (pentru Bubu4):

Mersi mult de tot :* big hug :*

| slrs a răspuns:

Ar trebui sa te gandesti bine poate si el e timid ca tine nu se stie si bafta sper sa iti revii