| andreeadeea9 a întrebat:

vreau sa va intreb ceva,oare ma trece la mate pe vara? sunt in clasa aXI-a,si trec a XII-A daca ma trece? ce sa fac sa ma treaca, is varza la mate, nu stiu nimic! sad spuneti-mi niste pareri! dau funda :*

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
De obicei coringentele sunt doar de forma. Bine, depinde si de profesor acum, dar in generatia noastra RAAAR se lasa un elev corigent. Daca ai fost cuminte la clasa si nu i-ai facut probleme atunci ai mari sanse sa te treaca. In plus sunt destul de usoare coringentele, e un nivel mediocru, daca te chinui putin in timpu care ti-a mai ramas sigur mai prinzi macar cate ceva. Eventual roaga pe cineva bun la mate sa te ajute sau parintii tai.

| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Nu trebuie sa fii olimpic ca sa treci la mate. Trebuie sa dovedesti ca esti interesat si sa inveti teoria, apoi lucrezi exercitii, te uiti pe exercitii rezolvate si incerci sa le intelegi etc. Lasa la o parte ideea de a trece pe ochi frumosi, nu se pune problema! In clasa a 12-a deja e serioasa treaba. Daca tu, Doamne fereste, pici bacul, atunci cine crezi ca raspunde pentru tine? Profesorul.
Daca ai nevoie de ajutor, trimite-mi un mail la anonimaokay@yahoo.com. Nu intru pe messenger, doar mail.
Lasa lenea si straduieste-te ca nu e imposibil. E o materie atat de logica... Doar fii serios!

| AnonimaOk a răspuns (pentru AnonimaOk):

Nu am fost prea atenta, abia acum remarc ca esti fata. Ma scuzi.

| danutzu96 a răspuns:

Invata macar de 5. Altceva, depinde de ce profesoara ai. Mai sunt si scoli unde ii trecea cu 5 chiar daca nu invatau nimic. Ii speria doar cu corijenta.

| thugxz a răspuns:

Învață