| GanderMan a întrebat:

am o problema, vreau sa-mi schimb cercul de prieteni adica sa-l maresc.Eu nu prea ies cu actualii prieteni deoarece am fost mai "distantat" si nu stiam cand iasa.Dar vreau sa stiu cum pot sa imi fac noi prieteni,adica sa ma duc la persoane necunoscute si sa le zic,"Buna/Salut ma numesc X s.a.m.d".

Si cea mai mare problema a mea este urmatoarea,cred ca am o depresie, adica am 16 ani si nu am inca o prietena, am avut o tentativa/incercare dar a fost un esec.De atunci nu am mai incercat, si mi-e cam greu.Eu ma indoiesc de aspectul meu dar,si "prietenii" sunt cam de tot rahatul.

Va rog din suflet un sfat, ajutor?

1 răspuns:
| euu2307 a răspuns:

Incerca sa te fi mai spontan, sa nu iti fie frica sa vorbesti. Leagat de fete, poti vorbi mai intai pe facebook daca ai si daca tu crezi ca ti-e mai usor.Cred ca 1-2 prieteni tot ai..incearca sa iesi afara cu ei si poate ei la randul lor isi mai aduc si alti prieteni, fete, baieti.BAfta