| Evellin a întrebat:

:* Am o " problemuta " in legatura cu liceul, profilul, etc. laughing Intrebarea este: Ce profil este mai bun dintre filologie si stiinte sociale? Adica, ce " mi s.ar potrivi " daca nu prea imi place matematica, si nu prea ma descurc la limbile straine?laughing Si la ce se da teza [ la ambele profile ].
Va rog, un raspuns repede puppy dog eyes Dau funda.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Stiinte sociale pentru ca faci mai putine ore de limbi straine decat la filologie.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Cred că ar trebui să alegi Ştiinţe Sociale deoarece faci mai puţine ore de limbi străine.
Teza se dă la Limba Română, Istorie sau Geografie la alegere, Latină, Logică în clasa a-IX-a, Psihologie în clasa a-X-a, Sociologie sau Economie la alegere în clasa a-XI-a, Filosofie în clasa a-XII-a.
La Filologie dai teză la Limba Română, Istorie sau Geografie la alegere, Limba Latină, Engleză sau Franceză la alegere.
Pa-pa.

| CatalinaKaty a răspuns:

Eu o sa dau la Filologie (imi plac limbile straine, dar nu mate straight face ). Eu zic sa dai la stiinte daca nu te descurci la limbi straine.