| LalaMarye a întrebat:

ce materii se fac la profilul stiinte sociale si la ce se da bacul? mie nu-mi plac deloc limbile straine si nici nu prea ma descurc, credeti ca ar fi potrivit acest profil?

Răspuns Câştigător
| Şarap a răspuns:

Materii: romana, engleza, franceza, istorie, geografie, matematica, biologie, chimie, fizica, logica (in a 9-a), psihologie (in a 10-a), economie (in a 11-a), sociologie (in a 11-a) filosofie (in a 12-a), TIC, religie, ed. fizica, desen, muzica.
Bacul il vei da din romana, istorie si o materie la alegere din geografie, logica, psihologie, economie, filosofie, sociologie.

| LookAtMe a răspuns (pentru Şarap):

Si competente la alegere dintre Engleza si Franceza

3 răspunsuri:
| Maia a răspuns:

Inveti, generatia din ziua de azi nu pot trai fara un nivel minim de cunoastere al unei limbi straine.

| Genessis a răspuns:

Da, ar fi potrivit.Materiile care se fac sunt : romana, engleza/franceza/alta limba straina(la alegere), istoria, logica, psihologia.
Bacul se da din : romana (scris si oral),engleza (scris si oral), competente digitale, istorie si la alegere intre geografie, logica, filozofie si economie.
Sper ca te-am ajutat! kiss