| Isabellaiza a întrebat:

Buna TPU. Am o relatie de 3 ani.Vi se pare normal ca iubitul meu de cand a inceput facultatea nu imi mai raspunde la mesaje, daca imi raspunde vorbim cateva mesaje si atat, daca nu i dau eu mesaj nu vorbim deloc. A spus ca este foarte stresat si nu mai are timp de mine. Ce sa inteleg? Avand in vedere ca noi nu avem o relatie in care sa iesim sau sa facem chestii impreuna, ne vedem doar pe acasa la el sau la mine si cam atat. Chiar credeti ca nu are timp nici sa mi raspunda? Ce ar trebui sa fac avand in vedere ca a spus clar ca nu mai are timp de mine?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai omul s-a dus sa invete si la faculatte nu poate sata cu teelfonul in mana cand are cursuri. In pauza fuge si el la wc sau la alta clasa, sala, mai discuta cu un profesor cu un coleg, deic nu poate sa aiba timp de nimnciuri pe teelfon.
Discutati seara, cand are si el timp, ca nu-i mult de discutat oricum.

| Isabellaiza explică (pentru Violleta2022):

"Nimicuri "? Ai dreptate, sunt un nimic pentru el si trebuie sa incheiam.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da, așa cred. 2. Să cauți pe altul care are timp de tine.

| Catrice a răspuns:

Rușine ca invata și nu are timp de tine.

| Isabellaiza explică (pentru Catrice):

Ce vrei sa spui? Da, e ceva Bun ca invata, bravo lui, dar nu i cer nimic decat sa imi raspunda la un mesaj. Ai zis-o ca si cum logic ca e mai important sa invete si eu as fi o fetita rasfatata care vrea atentie non stop. Nu e asa. E vorba despre prioritati, e mai importanta scoala, logic, dar trebuie sa fiu si eu pe acolo pe undeva si macar sa imi raspunda la mesaje. Daca nu intelegi nu mai raspunde in bataie de joc

| Catrice a răspuns (pentru Isabellaiza):

Răspunde si omul când are timp. Asta pare ca nu înțelegi.

| just4ubr2015 a răspuns:

Nu mai este interesat de tine si sigur are pe alta o relatie la distanta nu va tine si o relatie nu e bazata pe vi la mine vin la tine de ce ii e rusine cu tine?

| Laura678 a răspuns:

Bună,anii de facultate nu sunt doar despre distracții și ieșiri sunt și foarte stresanti si obositori.
Ar trebuii sa fi mandra căci iubitul tău nu cheltuiește banii de la părinți aiurea și ca își vede de studii.
Cred ca dacă pana acum nu ti a dat motive de îndoială în ce privește capitolul sinceritate, înseamnă că încă te place doar ca este mult prea ocupat.

| Amanda1 a răspuns:

Trebui aruncat. nu te merita.

| Isabellaiza explică:

Am uitat sa precizez ca a spus ca este foarte stresat pentru ca e foarte greu si nu se descurca, nu intelege nimic si are multe teme si din aceasta cauza nu mai are timp. Voi cum va descurcati cu relatiile si cu facultatea?