| Ellutza16 a întrebat:

Buna am o relatie de aproape 4 luni, iubitul meu e un tip distant de fel nu isi arata sentimentele vorbind la telefon sau prin sms foarte rar..in schimb cand suntem impreuna e total diferit e dragut radem, glumim ma tachineaza pentru ca adora asta dar de ceva timp parca se indeparteaza de mine nu ma mai suna chiar daca nu o facea foarte des acum deloc. mesaje nici nu mai zic. L-am intrebat ce se intampla cu el si mi-a zis ca are o stare mai proasta acum si ca e debusolat dar nu stie de ce. Vineri am iesit de la scl si am mers la el pentru ca nu l-am vazut de 1 sapt aproape am stat o ora pentru ca l-a sunat un prieten si a trebuit sa plece m-a deranjat si cand m-a adus acasa a vrut sa ma sarute si m-am intors cu obrazul si dupa l-am sarutat eu Si am iesit din maina uitandu-ma la el cu o privire... de atunci nu stiu ce se intampla cu el ii trimit mesaje dar nu-mi raspunde ieri l-am sunat si mi-a trimis mesaj ca vorbim mai tarziu dar nu m-a sunat. Nu-l inteleg mi-a zis ca ma adora voi ce credeti ca se intampla cu el?

9 răspunsuri:
| Patrăţel a răspuns:

Si eu am trecut prin asa ceva. happy
Cand facea asa, aveam impresia ca el chiar nu tine la mine.Dar apoi cand ne intalneam, era cel mai grijuliu si iubitor.Deci da, in capul meu era o ceata totala, la fel cum este si la tine.Vestea proasta: nu am reusit sa il schimb,chiar daca incercam sa vorbesc cu el pe tema asta, si o alta veste proasta: Dupa un timp in care ne certam, dar parca eram facuti unul pentru celalalt, si intalnirile noastre erau atat de frumoase, am aflat ca mai are pe cineva.Lucru pe care el nu a avut curajul sa mi-l marturiseasca. Deci da, subscriu la ce a zis @HimoSsa.Chiar e posibil sa fie intr-o situatia delicata si sa nu poata sa renunte la tine, si sa nu stie ce sa aleaga.
Eu recunosc ca am procedat gresit, dar tineam extrem de mult la el si cand am aflat a fost atat de dureros incat nu am putut sa suport.Am intrerupt legatura cu el, si el nu mi-a cerut explicatii.Insa acum, regret ca nu am luat situatia altfel.
Totusi, ar trebui sa mai astepti sau poate sa incerci sa te interesezi intr-un fel sau altul de ''sentimentele'' lui fata de alte persoane. Daca lucruri raman la fel, poate ar fi cazul sa il lasi sa isi puna ordine in ganduri si intre timp sa iti dai o noua sansa.
Stiu ca este greu.Stiu ce spui acum: ''Cum sa il las! Eu tin la el'', dar daca lucrurile vor continua asa, singura care va suferi la final esti tu! Decizia iti apartine in totalitate! Ai grija de tine! :*

| Ellutza16 explică (pentru Patrăţel):

Iti multumesc :* Nu stiu cat timp va mai sta in tara pentru ca el lucreaza in Germania si in februarie (nu stie pe ce data) o sa plece asa ca nu mai are mult timp. Sincer pentru mine ar fi un sock f mare sa aflu ca are pe alta sau ca ii plc de alta si nu mi-a spus dupa ce am discutat si i-am spus ca daca e ceva in neregula cu sentimentele lui sa-mi spuna sincer pentru ca stie ca eu nu mint mai ales pers la care tin. El mi-a spus "asa-i ca iar ti-ai facut filme? cum nu am dat nici un semn cum te-ai si gandit la anumite variante" laughing :*

| OoBunnyoO a răspuns:

Poate că are alte lucruri pe cap acum. Aşteaptă să treacă ceva timp şi dacă tot aşa este, mai întreabă-l o dată. Însă nu îl bate la cap, poate aşa cum a spus el, trece printr-o perioadă mai dificilă, iar dacă este genul distant, probabil că nu se va grăbi să îţi spună care este problema.

| HimoSsa a răspuns:

Am trecut si eu prin asa chestiasad
Insa exista ceva care il deranjeaza la tine, s-au poate mai are pe alt cineva si nu stie pe cine sa aleaga!
Insa incearca sa vorbesti cu el asta ajuta foarte mult intr-o relatie doar vorbimnd voi doi despre voi``^¸ asa veti ajunge la lucruri mai simple) Insa pina la urma daca asta e imposibil te-as sfatui sa nu fii tu aia care il cauta etc.Inceraca s-al ignori, cel putin fii un pic mai indiferenta fata de el si vei observa cum peste putin timp isi va schimba comportamentul fata de tine, poate va fi chiar mai bine ca la inceput!
Insa tot o data din experienta mea daca la telefon sau prin sms nu-si exprima sentimentele si in realitate o face poti fi sigura ca pentru el esti o persoana speciala.happy

Sper ca ti-am fost de folos.:*!

| Ellutza16 explică (pentru HimoSsa):

Multumesc mult pentru vorbele pe care mi le-ai spus ma incurajeaza happy

| Ursoianu23Ovidiu a răspuns:

Poate atunci cand i-ai intors obrazu si nu l-ai lasat sa te sarute, a fost un moment putin neplacut pentru el, un moment in care l-ai respins.Incearca sa te pui putin in locul lui, tu ce ai fi facut? cum ai fi reactionat? Poate ceea ce ai facut, l-a facut sa creada ca nu il mai vrei... poate

| Andreeashine a răspuns:

Cu parere de rau iti spun ca ar trebui sa il lasi in pace si sa-ti vezi si tu de viata ta.Ce s-a intamplat, care ar fi problema nu am cum sa iti zic, deoarece nu va cunosc povestea, insa cert este ca nu ai pentru ce sa mai lupti.Comportamentul lui este evident ca nu isi mai doreste o relatie cu tine.Baietii sunt foarte ciudati, dar si noi fetele.Stai linistita, daca era sa fie bun pentru tine nu ai fi avut motive acum sa fi suparata, sa te indoiesti de el.Sunt baietii destui si unul va fi cel potrivit pentru tine, care te va respecta, te va face fericita in orice moment al zilei, iti va da toata atentia pe care o meriti si te va iubi din tot sufletul.