| ioneldan a întrebat:

am o verisoara care este la un liceu tehnologic pe profil servicii -turism si alimentatie si este a 11 a. ea la sfarsitul clasei a 12 a o sa poata sa leaga intre bacul national si cel profesional sau o sa dea intai bacul profesional si dupacea bacul national?( din 2013 va fi bacul diferentait) funda! celui ma inteligibil raspuns, promit

Răspuns Câştigător
| 크리스티나kristinikaaクリスティーナ a răspuns:

Din cate stiu eu poate sa aleaga din variantele acestea, daca vrea sa dea bac profesional o v-a ajuta mult la locul de munca unde vrea sa se angajeze, iar daca il da pe cel national va fi de ajutor si la locul de munca si in alte perspective. insa te anunt ca aces lucru cu bacul national si profesional inca nu s-a finalizat, cei de la minister inca mai discuta despre acest lucru. si eu sunt tot a 11 a si ma intereseaza si sper sa ramana asa cum este, e foarte aiurea sa se tot schimbe mereu de la an la an.
Sper ca te-am ajutat. FUNDA?