| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Am prieten de 2 luni, stiu e putin de cand suntem impreuna, dar ne iubim foarte mult. Ultima data cand ne-am intalnit, ne sarutam si dintr-o data s-a urcat pe mine si ma tot saruta( mentionez ca nu imi punea mana pe fund sau sani, doar ma saruta sau sa incerce orice altceva pentru ca stie ca sunt mica de varsta). Seara l-am intrebat de ce a facut chestia aia si mi-a zis ca asa a simtit pentru ca ma iubeste, dar este o problema, eu nu am mai patit asta pana acum de la vreun alt fost si mi-a placut ( ceva gen m-a excitat) iar in momentul ala ma gandeam la mai mult. Am 16 ani si sunt virgina fac acel pas cu el, adica sunt destul de mare? De ce voiam mai mult atunci?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Bună!
Eu zic să nu pripeşti. Nu te grăbeşte nimeni. Mai aşteptă să vezi cum evoluează relaţie şi fă-o când chiar te simţi pregătită, adică să nu să ne întrebi pe noi dacă e ok sau nu. Oricum, cel mai indicat ar fi după 18 ani să-ţi începi viaţa sexuală pentru că în afară de faptul că eşti majoră şi ai dreptul să iei această decizie în mod legal şi corpul şi-a terminat transformările şi e pregătit pentru aşa ceva. În legătură cu exicitatul, e normal, e o reacţie a corpului tău când l-a întâlnit pe-al lui. Eu zic totuşi să nu te grăbeşti cu asta, e prea repede, nici nu poţi fii încă sigură că el ter iubeşte cu adevărat. De unde şti că nu se foloseşte sau altceva? Eu zic să aştepţi să aveţi măcar vreo 8 luni de relaţie ca să fi sigură că te iubeşte, că-l iubeşti şi că nu vei regreta decizia făcută acum.

1 răspuns:
| grab a răspuns:

Pentru ca te-ai lasat luata de val si te-au cucerit hormonii.
daca esti sigura ca el este alesul, profitati de o amintire frumoasahappy