| AndaBăă a întrebat:

Am probleme cu mătreața. Am fost la farmacie și am cerut șampon anti-mătreața. Nu avea. Dar mi-a zis farmacista că, cauza mătreții poate veni din interior, că am o lipsă de vitamină sau din exterios, datorită scalpului, că e foarte sensibil si dacă folosesc șampoane cu nuștiu ce acizi se produce mătreața. Mi-a recomandat șamponul Dalin, pentru bebeluși... a zis că e cel mai bun șampon care nu irită scalpul, adică care se potrivește scalpului meu. L-am incercat. M-am spălat de vreo 2-3 ori cu el pe cap si nimic. Nu stiu ce să mă mai fac straight face|. O să mă duc și la altă farmacie să intreb de șampoane. Dar acum, este ciineva care a avut probleme cu mătreața și a scăpat cumva de ea?
Funda! straight face|||||.
Mulțumesc. P.S = doar cei care au incercat ceva anume și nu au mai avut probleme cu mătreața big grin big grin

4 răspunsuri:
| koji567 a răspuns:

Sampon de urzica big grin

| dorin1990 a răspuns:

Salut! eu am incercat un sampon de la firma de produse yves rocher un sampon cu un ambalaj verde, pe nume shampooing brillance, dupa aproximativ o luna pot sa zic ca am scapat de matreata! il poti gasi in magazine cu reprezentanta yves rocher bafta!

| S3S3an a răspuns:

Incearca sampoanele head and shoulders sau clear sunt pentru anti-matreata sper sa te ajute pe mine m-a ajutat

| AndaBăă explică (pentru S3S3an):

Am incercat head and shoulders. L-am folosit 2 LUNI! Și nimic.