| NuConteaza a întrebat:

Am sa incerc sa fiu scurta.
Am aflat ca cea mai buna prietena de fapt ma barfeste si ma minte. (nu conteaza cum, sunt 100% sigura). Sunt devastata, credeti-ma. Am pus mult suflet intr-o prietenie. falsa. Imi pare rau ca in toata aceasta prietenie au fost doar minciuni peste minciuni.
Acum. incepe scoala, iar eu sunt colega de banca cu ea. Ea nu stie ca eu am aflat despre asta(am vazut conversatia ei cu o fata-asa am aflat). Pentru ea e ca si cum nu s.ar fi intamplat nimic. Cum ar trebui sa reactionez? Ce sa fac? Ce sa ii spun?
Va rog mult am nevoie de un sfat.
Funda + voturi. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| princessss a răspuns:

Nu trebuie niciodata sa pui suflet la o prietenie pentru ca "prietenii nu exista" si nu vor exista niciodata numai pe interes sau altele. Poti sa-i spui adevarul nu ai de ce sa o minti sau sa te porti ca si cum nu s-a intamplat nimic. Pt ca nu poti. Spune-i ca ai vazut conversatia si ca esti foarte dezamagita si explica-i ca ai pus suflet in relatia asta de prietenie, si in caz ca va impacati. paoarta-te cu ea mai dur ...Succes.Funda:*?

6 răspunsuri:
| Bambicuochiiverzi a răspuns:

Stiu ca ie greu si eu am patit nu stiu dar te poti indeparta de ia nu stiu c ati ani ai u si nici tupeu dar daca nu mai vrei sa fiti prietene poti sa te feresti de ia sau sa ii ceri explicatii la ce saintamplat si dc te vorbeste pe la spate.

| mamasiita a răspuns:

Ea profita. trebuie sa gasesti pe cineva care sa-ti fie prieten adevarat. dar si pe ea sa o pastrezi(nu ca prietena dar sa nu se simta prost) ca sa nu iti faca mai mult rau.stii tu ...pastreaza-tiprietenii aproape si dusmanii si mai aproape... wink

| mamasiita a răspuns:

Funda te rog?

| NuConteaza explică:

Multumesc foarte mult celor care mi-au raspuns. au fost sfaturi bune.
Numai a. stiti, eu chiar nu pot sa ii spun. Am vazut-o accidental pe facebookul ei (ea m-a rugat sa intru ca sa ii schimb ceva) si mi-am vazut numele in conversatia ei cu o fata. O sa zica ca sunt o bagacioasa, etc.
As vrea sa ii spun, tot tot tot. Dar nu pot. si chestia e ca ea este colega mea de banca. Nu pot sa o ignor pur si simplu.

| bodolux a răspuns:

Pai i spui direct te credeam cea mai buna prietena a mea si u mai tradat si ai vb de mine pana la urma ce mai conteaza ce gandeste ia ia s-a gandit cum te-ai simti tu dac ai afla?