| Alisia12 a întrebat:

Am sa va pun cateva intrebari si as dori mult sa imi raspundeti.
1. Acum sunt in clasa a 8 si daca atunci cand dau examen sa spunem ca eu intru la stiinte sociale si stau acolo 1 luna si nu imi place, ma pot muta la alt profil daca mai sunt locuri libere si am media necesara sa intru la acel profil?
2. Daca nu imi place liceul la care am intrat ma pot muta la altul? Daca da, dua cat timp de la inceperea scolii?
3. La stiinte sociale ce ore se fac? Si cam cate? Dar la mate-info si stiinte ale naturii?
4. Vi s-a parut greu examenu( daca ati dat). La ce a fost mai greu, la mate sau la romana?
5. Ce profil mi-ati recomanda stiind ca: imi place mate, geografia, biologia si engleza si nu imi place romana, chimia, fizica si istoria? (am medii bune la toate dar nu imi plac)
6. Ce inseamna real si uman?
dau funda :**

Răspuns Câştigător
| IuliiMD a răspuns:

Pai la intrebarea 1 si 2 da te poti muta dar toate mutarile se pot face din semestrul II. La intrebarea a 3-a nu iti pot raspunde Pentru ca nu sunt la aceste profile. Examenul nu a fost foarte greu.Da nici usor..Clar la romana a fost mai greu! Poti sa mergi la filologie sau stinte.Nu iti recomand mate-info..Foarte greu, foarte nasol.La profilul real se pune accentul pe stiintele exacte (mate in special, dar faci si fizica, chimie), iar la uman (eu cunosc profilele stiinte sociale si filologie)se pune accentul pe romana si nu faci fizica, chimie, biologie doar 2 ani, in primii 2 ani faci si muzica si desen si cel mai important nu dai teza si bac din matematica.
daca te pricepi la mate,/fizica, chimie, mergi la real, daca nu, la uman Sau daca faci ceva sport sau te pricepi la teatru Vocational