| Elena_Bianca_1996_4Oeo a întrebat:

Am si eu nevoie de cateva sfaturi.Am 17 ani, acum cateva zile mi sa intamplat o chestie pe care nu mi o mai pot scoate din cap.Sunt o fire foarte timida si prietenul tatalui meu sa apropiat foarte mult de mine, nu mi a facut nimic rau dar nici mult nu mai avea si de atunci nu mi pot lua gandul de la imaginea din acele momente.Nu pot sa dorm ca imi apar acele secvente cu intamplarea aceea oribila.Imi puteti oferi cateva sfaturi cum as putea uita ceea ce sa intamplat? Cand ii aud vorba acelui om ma ia un fior, mi sa facut foarte frica de el si problema este ca am contact cu el aproape zilnic.Cateva sfaturi va rog foarte mult.
MULTUMESC ANTICIPAT! DAU FUNDA.

5 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Vorbeste cu tatal tau, cu siguranta va stii sa il potoleasca. Daca nu vorbesti, respectivul o sa profite de situatie vazand ca nu ai curaj, si sa nu se ajunga la mai rau.

| T0T a răspuns:

Povestește ce ai pățit.

| MrsVamp a răspuns:

Gandeste-te ca el nu-ti poate face nimic, ca tot ce a fost a trecut, iar in timp o sa uiti, trebuie doar sa treci peste ca sa iti invingi teama. Daca vrei sa eviti contactul cu el gaseste niste chei prin care sa nu va intersectati. Cati ani are cel ce a incercat diverse lucruri? Tatal tau stie?

| Staywithmegold a răspuns:

In primul rand ar trebui sa vorbesti cu mama ta sau cu o prietena, dar mama ta iti poate da cel mai bun sfat.Se vede ca tipul o fi pedofil sau ceva de genu.Am trecut si eu prin asta...cu unchiul meu dar la mine a fost mai grav si acum sincer am trecut peste.Nu te gandi la asta. Data viitoare cand vine, tine distanta, nu vorbi cu el...Un sfat:Mergi la phsihologul scolii/liceului tau.Sunt sigura ca vei trece peste.App sincer nu este vorba de funda aici!

| Staywithmegold a răspuns:

Poti uita forte simplu...Dar ca sa uiti trebuie sa nu mai ai contact cu acest om. Daca vine la tine acasa cu tatal tau, iesi cu prietenele tale sau mergi si fa o plimbare.Sau incearca sa nu iesi din camera ta pana pleaca.