| missmine a întrebat:

am si eu o intrebare: Am dat ieri evaluarea nationala la romana si am taiat cateva greseli cu o linie si am scris deasupra! Se considera semn? Si inca ceva : la subiectul al doilea trebuia sa facem o compunere, are ceva daca nu i-am pus titlu?

6 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

De obicei, dupa ce tai cu o linie, trebuie sa scrii in continuare, pe acelasi rand, insa nu cred ca va fi nicio problema, fiindca ai taiat cu o linie, asa cum trebuie.
O sa iti scada putin din punctaj pentru asta, insa nu foarte mult. Compunerea se ia in considerare, oricum.

| ĤĔĹĹŐРĨŚŚŶ a răspuns:

Nu are nimic...si noua ne-a zis ca daca gresim sa taiem doar cu o linie si sa scriem in continuare, nu are nimic.Nu se considera semn.Cand ingrosi tare se considera semn

| LittleReasonToSmile a răspuns:

Trebuia dupa ce tai cu o linie orizontala sa scrii langa (pe acelasi rand) nu deasupra... nu cred ca se considera semn dar s-ar putea sa iti ia din punctaj. Eu nu am pus titlu la compunere dar nu cred ca se ia din punctaj daca ai pus deoarece era o compunere creativa nu un comentariu sau una in care sa iti exprimi opinia despre un text anume.

| missmine explică (pentru LittleReasonToSmile):

O sa-mi ia mult?

| LittleReasonToSmile a răspuns (pentru missmine):

Nu cred... max 2-3 pct. Daca nu mai ai si alte greseli posibil sa iti ia si numai un punct... si succes pe maine la matewinking

| missmine explică (pentru LittleReasonToSmile):

Mersi! sa fie! :* :*