| GlossGirl a întrebat:

Am si eu o intrebare.am o prietena care e cam saraca se imbraca de la 38 si chestii de astea, pe mine nu ma deranjeaza ma inteleg foarte bine cu ea, este de treaba, problema este ca eu sunt bogata, am numai haine de firma, accesorii pentru fiecare tinuta, incaltaminte si haine de toate culorile, etc...si ea mi-a spus ca o cam deranjeaza ca ma imbrac numai de firma ca ma dau mare pe langa ea, dar nu e asa, asa imi place sa ma imbrac, nu am jignito niciodata. ce sa fac, nu vreau sa ma cert cu ea ca e fata de treaba.

Răspuns Câştigător
| Lunetta a răspuns:

Buna.
E bine ca-ti faci prieteni indiferent de asa numitele ''categorii''.
Ca-n ziua astazi,nu prea mai ai prieteni adevarati.
Revenind.
As spune,s a vb cu ea sincer si sa-i spui ca tu nu tii cont de aceste chestii minore,ca prietenia ta cu ea este mai presus de astea.
Vorbiti,distrati-va ca nu totul se rezuma la bani, mai ales daca iti este prietena adevarata, pretuieste-o.happy

3 răspunsuri:
| tabittha a răspuns:

Ai grija totusi la gesturile pe care le faci si la cum vorbesti. E posibil ca tu sa nu-ti dai seama cand faci anumite afirmatii, de exemplu cand vb de lucruri care iti plac. Nu zic ca e vina ta, insa e clar ca fata respectiva e complexata pentru ca nu are si ea lucruri ca tine si chiar si cea mai mica discutie o afecteaza. Vorbeste mai mult cu ea si arata-i ca si tu esti de treaba si ca nu te intereseaza cum se imbraca altii si ca nu-i judeci dupa situatia financiara de acasa. Oricum e clar ca nu e vina lor.

| Curlyness a răspuns:

Ciao, parerea mea este ca ar trebui sa stai de vorba cu ea si sa ii explici ca nu incerci sa te dai superioara fata de ea. Probabil ca prietena ta nu se simte in largul ei fiindca stie care este situatia...ea nu isi permite, si de aici pana la invidie este doar un pas. In schimb tu, daca tii la ea ca prietena poate o poti ajuta tu cum sa se imbrace sa se simta mai bine in pielea ei sau poate chiar ii poti oferii haine pe care tu nu le mai porti si sunt inca trendy. Mult succes

| LuaKk a răspuns:

Pai dupa parerea mea nu ar trebui sa te skhimbi [ne mai folosind akkesorii, si folosind haine mai putin sofisticate]!
Fa.o sa inteleaga ca nu ai jigni.o niciodata si k tii la ea[k la o prietena] Ea ar trebui sa te intekleaga daca te konsidera o prietena adevarata!