| Thakerrile a întrebat:

Am si eu o intrebare cu care nu m-am mai confruntat pana acuma. Sunt in clasa a 9-a si tocmai m-am mutat la o scoala noua. Imi place foarte mult de o fata de acolo dar problema este ca ea sta intodeauna cu prietena ei in banca, in pauza, in autobuz, PESTE TOT! Singurul moment cand nu sta cu ea este atunci cand merge acasa. M-am gandit sa ii "sar" in fata in timp spre casa dar ma gandesc ca as parea prea "creepy" si pe deasupra nici nu stiu daca are prieten. Adevarul este ca imi place foarte mult de ea si chiar nu as vrea sa o pierd, mai ales ca suntem colegi de clasa si am inceput sa ma inteleg bine cu ea (cred eu) si nu as vrea sa intru in "friendzone" cum spun unii happy. Chiar nu stiu ce sa fac caci imi este foarte frica ca ma poate refuza, dar imi place foarte mult de ea si nu am mai simtit asta pentru nimeni pana acuma. Nu stiu din ce cauza ori ca imi place mult ori ca sunt in a 9-a de o saptamana laughing Astept raspunsuri cu privire la ce sa fac. Merci!

Răspuns Câştigător
| SimoNARaluCA a răspuns:

Ufff...Din experienta iti spun, e naspa sa fii friendzonit.Asa ca, ai putea sa o intrebi direct daca are sau nu prieten(asa as face eu).Ca degeaba ne complicam atat.Sau, daca poti afla de la altcineva, fa-o. Vorbeste cu ea, invit-o la o intalnire. Daca te refuza?! Are balta peste, asta e.Dar daca iti place atat de mult de ea, trebuie sa umbli ca pe teren minat de-acum. Poate ai putea sa o intrebi cate ceva pe prietena ei?! Succes! happy