| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare cum as putea strange 100 de euro pana in luna aprilie?(mentionez ca am 16 ani si nu vreau sa ma angajez). niste idei va rog...

Răspuns Câştigător
| Romanian a răspuns:

Poti sa-ti vinzi obiecte de prin casa pe okazii.ro.Sau,daca ai aur si argint, te poti duce sa-l vinzi la cin cumpara. Daca nu vrei sa muncesti, ai doar 2 solutii:vinzi sau furi.De asemenea,uita-te sa vezi daca ai medalii,timbre,bani,bacnote,obiecte de arta,carti vechi,cauta pe internet despre ele si vezi cam cat le este valoarea. Apoi incearca sa le vinzi magazinelor de antichitati,anticariatelor, sau sa mergi la amanet, daca te accepta ca si minor.De asemenea, poti inchiria orice poate fi inchiriat. Sper ca ti-am fost de folos.

3 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Si ce crezi, ca o sa apara asa, ca prin magie? Cum sa castigi bani fara sa te angajezi?!

| anonim_4396 explică (pentru anss23):

Aveam nevoie de idei:p de ex sa cer bani parintilor sau chestii de genu...ca nu ma pot ocupa si de scl si de un loc de munca ca altii:p de ex daca ar fi cv usor fara multe sacrificii, gen reprezentant avon oriflame etc...dar macar sa castig cv eu nu am intrebat unde sa ma angajez sau k vreau sa ma angajez am cerut niste idei CITESTE CU ATENTIEwinking

| marialungu a răspuns:

Imprumuta sai furai banii tatalui. glumeam