| Andreea7000 a întrebat:

Dacă esti pe stop (ciclu) poti sa faci operatie de apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Daria1998 a răspuns:

Intestinul gros nu prea are legatura cu partea feminina si tot ceea ce tine de ea (ovare, etc.). Apendicele este situat in partea dreapta la intestinul gros si nu face legatura cu uterul sau cu ovarele. Dupa operatie daca esti pe ciclu posibil ca durerile sa ti creeze un disconfort mult mai accentuat fata de cel al operatiei. Dar organismul poate suferii modificari si poti avea si mici dereglari. Asta este tot. Totusi ai putea sa te interesezi mai in amanunt.

| Andreea7000 explică (pentru Daria1998):

Dar in timpul operatiei nu va curge sânge? Si din cate am inteles te dezbrăca complet.

| Daria1998 a răspuns (pentru Andreea7000):

Ori te lasa sa iti treacaa dar in momentul anesteziei tie nu iti va curge nimic. Deci stai fara grija. Poti folosi un ob in cel mai rau caz dar ar fi bine sa intrebi inainte medicul daca e ok sa l folosesti.

9 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Doar in cazul peritonitei; in rest... nu

| Andreea278 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Poti si in cazul peritonitei happy Pe mine asa m-au operat happy Nu te pot lasa sa mori happy

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Andreea278):

Ce sa inteleg : ca esti de acord cu mine; sau ca imi dai dreptate?winking laughing tongue

| Crackman a răspuns:

Nu are niciolegatura, este ca si cum vorbim de rosi iar tu vrei pere.

| annempx a răspuns:

Nu cred că schimba cu nimic faptul ca esti pe stop.

| Evolettee a răspuns:

Nu,am o prietena care trebuia să se opereze intr o zi, dar nu a mai putut pentru că îi venise, și a operat o după. Știu că ei i-a înțepat și câteva chisturi de pe ovar(să dispară), așa mi-a spus laughing

| A1b2cdefgh a răspuns:

Cred ca da, nu cred ca are ceva