| Kar0llyne a întrebat:

Am si eu o intrebare dar va rog sa nu radeti.

Ma dor foarte tare ochii, de fapt ma doare muschiul ochilor, ca sa zic asa, dar nu stiu de ce. Am ochii putin umflati si ieri m-a durut toata ziua capul. Se poate sa fie doar o raceala? Ce pot sa fac?

2 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mergi la un medic oftalmolog. Multe persoane care au nevoie de ochelari, au ca simptome aceste dureri de cap si de ochi. Totusi, intrucat e sezonul virozelor si a gripei, nu trebuie exclusa nici posibilitatea unei raceli sau a unei gripe. Deci, adreseaza-te mai intai medicului de familie, iar acesta, in functie de diagnostic, iti va putea recomanda sa mergi la un oftalmolog sau iti va da un tratament adecvat. Ideea e sa nu amani prea mult vizita la medic, pentru a nu se agrava problemele, indiferent de care sunt. Sanatate maxima!

| Andreeiutzav a răspuns:

Buna!
Poate ca te-a tras curentul,se mai intampla, sau poate oi avea nevoie de ochelarihappy cel mai bine dk vezi ca tot te mai doare capul ar fi bine sa mergi sa faci un consultatie la medic, pentru ce eventualitate. cu cat mai devreme cu atat mai bine.
Succes!