| Justgreen a întrebat:

Am si eu o intrebare in legatura cu liceul! Eu as fi vrut sa ma duc la liceul economic turism si alimentatie dar nu am mediesad Sa zicem ca ma duc la un alt liceu cu media mai slaba pe profil turism si alimentatie. Eu in clasele 5-8 am 7.55. A-9-a scot media peste 8(media de intrare fiind 7.99). Trebuie sa mai dau diferente ceva? Trebuie sa dau testele la romana si mate din nou? As avea sanse sa intru? Astept raspuns cat mai repede ca mai sunt cateva zile pana sa intru la liceu!(de asta am pus la rubrica asta) Dau funda celui mai bun raspuns! Multumesc happy

1 răspuns:
| Andrew9555 a răspuns:

Buna,

Situatia e urmatoarea, diferentele la diverse materii se dau numai in conditia in care la liceul mai slab unde zici ca te duci sunt materii care nu le faci. Altfel spus daca la ambele licele faci toate materiile nu va trebui sa dai diferenta. Nu conteaza nici daca faci Mate M2 la un liceu si M1 la alt liceu conteaza doar sa faci Mate( disciplina sa figureze in orar). Cat despre sansa de admitere stiu ca regula este ori sa intri cu media minima pe care o impune liceul ori sa ai o medie cel putin identica cu cel mai slab elev din clasa in care vrei sa te duci, depinde de liceu aici. Sper ca te-am putut ajuta!