| mada_9093 a întrebat:

am si eu o intrebare : sunteti mandri ca sunteti romani?

Răspuns Câştigător
| angeltyo a răspuns:

Grea intrebare. Sincer, nici nu mai stiu. Acum nu se mai pune accent pe patriotism, nici gand de mandria de a fi roman. Nici nu se mai vorbeste despre asta in majoritatea timpului.
Te-ai nascut intr-o tara pentru ca asa a vrut Dumnezeu. Nu stiu daca ai cum sa fii mandru de ea, pentru ca tu nu ai contribuit cu nimic la dezvoltarea ei, dar acest subiect este foarte relativ si usor interpretabil.
Presupun ca imi place sa fiu cine sunt, unde sunt. Romania este o tara foarte frumoasa, este un diamant neslefuit, dar tot un diamant. Pacat de majoritatea oamenilor care o populeeaza, mare mare pacat. Oamenii fac o tara, nu tara ii face pe ei.

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sunt mandra de trecut.Niciodata n-am sa zic ca sunt romanca cu capul in pamant. N-am sa plang ca nu m-am nascut in America.Am sa reusesc si aici chiar daca ar fi ultimul lucru pe care il fac

| Lora a răspuns:

Normal, Romania e o tara foarte frumoasa si foarte bogata, pacat ca cei de la putere nu stiu ce sa faca cu atatea bogatii ale tarii si le vand strainilor.

| beautifulkiss a răspuns:

Buna asa si asa.Imi place ca sunt romanca, dar nu in totalitate.

| AnnaMariaaa a răspuns:

Nu prea, nu zic ca Romania este o tara urat pentru ca nu este, dar noi omaneii care locuim in ea ii dam o imagine proasta.

| Ionutzz97 a răspuns:

Nu prea

| Helene a răspuns:

Buna!
Eu sunt in Franta, si cum totul mi se pare diferit, nu prea ma mandresc cu tara mea!
Aici tot este diferit, sunt doua lumi paralele, cat si in comporamentul oamenilor.
Dar cateodata ma simt mandra, cateodata ma intreb de ce eu sunt romanca!
:*

| JustMeAndThisFuckingWorld a răspuns:

Nu chiar deloc

| StăpânulLuiIsusHristos a răspuns:

Nu, Romania este o tara de **** peste tot vezi numai cocalari si pitipoance sau copii fara viitor care se. la 10 ani

| BlackPrincessBitch a răspuns:

Nu! urasc ideea de a fi roman, cu cat vad si aud mai multe despre tara noastra, cu atat mi`e mai greata si sila, ca sunt romanca.Mai bine eram alta notzionalitate, orice numa asta nu!

BlackPrincessBitch

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NuI don't want to seedegeaba este o tara frumoasa daca toti isi bat joc de ea.de ex se duce unul la furat in strainatate... ce zic aia ''asta e roman''. Apoi toti cand o sa auda de Romania o sa zica ca suntem niste retardatistraight face... si asa fac unii tara de ras.Asta e doar un exemplu sunt multe altele.

| Pisoi_8004 a răspuns:

Orice om. ar fi mandru de tara proprie. si ca s enumste roman