| YourEternalLove a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare urgenta... as vrea sa stiu cum sterg pe cineva de pe facebook daca imi e deja adaugat ca prieten va rog sa ma ajutati funda pentru cine ma ajuta si imi da explicati (ce trebuie sa fac pas cu pas). Funda Mare De Tot

Răspuns Câştigător
| ares8 a răspuns:

Buna!
E simplu. Intri in "Profil" la lista de prieteni. Acolo intri pe profilul amicului respectiv. Pe profilul lui, in stanga sub lista lui de prieteni apare optiunea "Scoate din lista de prieteni". click acolo si gata!
Succes!

7 răspunsuri:
| ImHereForYou a răspuns:

Daca vrei da mesaj p privat cu id si cu parola d la facebook, imi zici p cine sa sterg si p urma iti schimbi parola!
Fara sa-mi oferi funda, ca nu-mi trebuiewinking

| música a răspuns:

Hello

In primul rand te duci pe pagina principala a profilului tau.bun. apoi in partea stanga sus ai fotografia ta iar sub ea optiunea "Prieteni".dai click stanga pe "Prieteni" si iti apare lista cu prietenii tai.acum selectezi prietenul ce vrei sa il stergi din lista ta.tot cu click stanga.se deschide acum pagina profilului principal al prietenului de vrei sa il stergi.si tot asa in partea stanga sub poza acestuia ii apare lista de prieteni.nu faci nimic acolo...sub lista de prieteni iti apar 2 optiuni.din care o alegi pe prima "Scoate din lista de prieteni".dai click pe ea si l-ai sters.

Cam asta este tot cu ce am putut sa te ajut.

Succes si numai bine iti doresc!

| MilyHarunto a răspuns:

Te duci in josul paginii persoanei respective, si vezi ca scrie acolo
"Sugereaza-i prieteni
Scoate din lista de prieteni
Denunță/blochează această persoană"
Tu dai "Scoate din lista de prieteni"

| Laura_6991 a răspuns:

Intri pe facebook-ul prietenului adaugat si undeva in stanga jos ai "scoate din lista de prieteni"happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

POi,intri la profilul acelei persoane si dedesunt de prieteni scrie acolo scoate din lista de prieteni si apesi acolo atata tot dar dac vrei sa nu mai afle nimic de tine tot acolo dedesubt de prieteni scrie denunta/blocheaza acesta persoana dai click pe ea si iti apare o ferestra Select an option below if you would like to unfriend or block this person:
Unfriend Virginie Guirbert
Virginie nu va putea scrie pe peretele tau
Blocheaz-o pe ----------
Blocarea înseamnă că nu vă veţi mai întâlni sau contacta pe Facebook
Additionally, you may report this profile as the following:
Acest profil pretinde să fie cineva, sau e fals
Fotografie de profil necuvenită
My friend is harassing or bullying me
si dai pe blocheaza pe plocheaza pe --------- adica persoana care nu mai vrei sa afle nimic despre tine spre ca te-am ajutat Mult succeswinking
P.S. Funda e rog

| YourEternalLove explică:

Ms mult la toti

| Elenutsa1Ely a răspuns:

Buna! Pentru inceput dai click pe poza ta si vei vedea ca iti apar prietenii si numarul lor (daca ai 10 prieteni, 20 si asa mai departe)
Dai click unde scrie "Prieteni(100)" si iti va aparea sus in dreapta "Editeaza prieteni". Dai click acolo si dai unde scrie "Interactiuni recente". Dai click unde scrie "Toti prietenii", Dai pe "x" la prietenul respectiv si dai click pe "Scoate din lista de prieteni". Si asta a fost tot!