| DeeutzaDalinutza a întrebat:

Am si eu o mare problema...Azi mi-am cumparat un card de memorie microSDHC clasa 6 de 16 GB de la KINGMAX pentru telefonul meu, HTC EVO 3D si marea problema este ca nu-mi citeste cardul... Ceva idei cum as putea rezolva problema? Funda pentru raspuns folositor.Multumesc anticipat pentru timpul acordat.Scuze totusi pentru categorie, dar am nevoie de un raspuns urgent.

Răspuns Câştigător
| SmokeyEye a răspuns:

Ia-ti un adaptor SD-MicroSD si baga-l in cititorul de cardul, ca sa ai acces de la calculator la el. Formateaza-l FAT32 ( e formatat NTFS si de aia nu il vede). Daca nu merge nici asa, sper ca ai garantie la el, du-te cu el inapoi la magazin.

3 răspunsuri:
| Lykan a răspuns:

Nu are capacitatea de a citi un card de 16 G

| DeeutzaDalinutza explică (pentru Lykan):

Pe net am gasit ca poate citi pana la 32 Gb... esti sigur?

| Damian_Ramona_1990 a răspuns:

Pai eu cred ca nu suporta telu cardul daca nul citeste