| AndreeaSwet2 a întrebat:

Buna tpu.Am si eu o mica(mare)problemuta.Acum 2 zile am fost cu verisoara mea in parc si cum stateam noi pe canapea am vazut un baiat un fost prieten de al meu il cunosc fratele lui e in acceasi grupa cu sora mea...Problema e ca imi cam place de el..nu am mai vorbit cu el de vreo cativa ani adica ne jucam impreuna cand aveam 7 ani acum am 13! Am fluturi in stomac ma gandesc numai la el.Nu ma consider o frumusete rara si nu stiu daca am sane cu el.In fine cum as putea sa ma bag in seama cu el.Am sanse sa fiu cu el? Funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| MisteryShadow a răspuns:

La vârsta asta fetele se "îndrăgostesc" aproape de orice băiat, care ori e drăguț sau cu care se înțeleg. Dar, dacă tot e așa, du-te la el și fi prietenoasă. Discutați, petreceți ceva timp împreună, și vezi cum decurg lucrurile. Uite, de exemplu eu, tot de la vreo 7 ani mă înțelegeam foarte bine cu un băiat, eram cei mai buni prieteni, după vreo 5 ani el a plecat cu părinții lui în străinătate și nu am mai ținut legătura, chiar dacă a trecut ceva timp de când nu ne-am mai văzut, atunci când ne-am reîntâlnit parcă nu se schimbase nimic între noi, ne înțelegeam la fel de bine...ok, eu nu-l plac...dar nu e mare diferență.
Deci cu curaj, că nu mușcă. Dar sfatul meu este să nu te gândești așa devreme la o relație, bucură-te de copilărie, o să ai timp de băieți. Baftă.winking

2 răspunsuri:
| dani2404 a răspuns:

Problema mare e ca te-ai dus cu canapeaua in parc.

| Maarriiaa a răspuns:

Erau niste tehnici mai vechi laughing Te impiedicai de el, aruncai mingea spre el, poţi să cazi de pe role (incet dacă şti să mergi ) lângă el (dacă vrei să încerci cu acestea baftă.
Şi dacă nu ai chef de acelea ^& poţi să de duci la el când e sigur încerci să comunici cu el.îl întrebi şi tu ce mai face. nuşti ce îţi vine pe moment. Multă baftă :! &&¤