| BubU_8104 a întrebat:

Buna TPU...Am si eu o mica problema...sunt putin invidioasa pe o prietena pentru ca e mult mai frumoasa decat mine si mult mai dezvoltata, iar eu sunt slabuta si nu foarte frumoasa.Ma face tot timpul sa ma simt prost(mentionez ca ea are 13 ani, iar eu 15)... ea e mai plinuta si mai mica de statura decat mine... Tin cont de orice sfat

Răspuns Câştigător
| st3lu07 a răspuns:

Si intrebarea este? happy probabil ca te intrebi ce sa faci in cazul asta...pai ceva nu e clar cin ce scrii tu,cand spui ca iti e prietena inseamna ca exista intelegere,comunicare,respect etc si totusi mi se pare mult spus "invidioasa" nu poti fi invidioasa pe o prietena, cel mult o poti privi ca pe un exemplu pentru ca e diferita. Tu esti unica si speciala in felul tau si sunt absolut convins ca ai farmecul tau, indiferent ca nu esti asa dezvoltata. Bucura-te de oamenii speciali din jurul tau si nu te mai gandi la asta.

2 răspunsuri:
| Insanity a răspuns:

Si daca ea e mai frumoasa ce? laughing
Chiar trebuie sa te uiti la ea, si sa o compari cu tine?
Mai intai de toate, degeaba e ea frumoasa, daca nu are caracter, adica daca te face sa te simti prost.
Frumusetea e de 2 feluri : interioara si exterioara thinking Din cate mi-ai zis, se intelege clar ca ea o are doar pe cea exterioara, si stai linistita, aceea dispare cu timpul sickJ
Tu simte-te frumoasa in sinea ta, ai incredere in tine, ingrijeste-te si nu mai pune suflet la ce zice prietena ta, pentru ca alea sunt doar vorbe :-J happy
Take care :*happy.

| LoveWithoutInhibitions a răspuns:

Buna Madutza! In primul rand, ai sa vezi ca si tu peste catva timp te vei dezvolta, poate chiar mai mult ca ea. Apoi, fiecare are frumusetea sa.Nu trebuie sa te ingrijorezi in prezenta asta.Ma bucur ca te-am putut ajuta.