| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema... Am 15 ani, sunt in clasa a 9-a, eu sunt o fire mai linistita. Prietenii cred ca sunt un fraier deoarece nu ma pun la mintea lor sa fumez, mai mereu discutiile lor sunt despre bataie si sex chiar daca ei sunt inca niste mucosi, scuze de expresie dar asa mi-a venit sa zic. Cateodata ma intreb daca eu sunt retardatul sau ei merita aceasta insusire. Astept pareri... Chiar credeti ca sunt un fraier happy

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu nu cred ca esti un fraier ci un copil care stie ce vrea in viata si care trebuie sa-si vada de drumul lui. Zice o vorba romaneasca: cand te amesteci in tarate te mananca porcii. Deci, e bine sa te detasezi de mizeria de rand. Ei sunt invidiosi pe tine ca nu esti ca ei. Cea mai mare parte din poporul asta e de joasa speta. Daca nu esti ca ei nu inseamna ca nu esti bun ci din contra. Ma bucur ca mai sunt si tineri ca tine!

6 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Clar ei sunt acei "mucosi". Ei incearca doar sa se bage in seama, sa fie in centrul atentiei. Stii ca prostia de multe ori e bagata in seama de catre multi.
Nu te schimba, ignora-i.
Lasa-i in biata lor de coptii! Or mai creste si ei, ce sa faci, daca atata ii duce mintea! laughing

| AtateaConditii a răspuns:

Daca vrei sa nu te mai creada fraier, foloseste un limbaj mai de cartier si vorba despre sex e normal la varsta ta, sunt curiozitati pe care e normal sa le descoperi. Nu pot sa zic ca esti un fraier doar pentru ca esti linistit, esti fraier daca pleci capul la jignirile lor sau oferi fara sa primesti ceva in schimb.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca gandesti matur pentru vastra ta,iar asta e un lucru de admirat!

Este normal ca la vastra ta sa doresti sa te distrezi,dar distractia NU implica IN NICI UN CAZ fumatul, bautura, drogurile, bataia, sexul..etc-aceste lucruri denota doar faptul ca acei copii, sunt cum spui tu ''niste mucosi'''.

Distractia o poti gasi in alte lucruri, lucruri care nu implica auto-distrugerea personala!

La vastra ta, si pe intreaga perioada a adolescentei este normal sa ai curiozitati...in legatura cu orice...insa e bine sa stii care este LINIA care desparte/imparte ''descoperile'', VIATA in 2 parti:lucruri bune, utile, care te ajuta sa ai o perspectiva pozitiva si realista asupra vietii si lucruri rele, distrugatoare pentru minte si corp.

Ma bucura faptul ca dai dovada ca intelegi aceste lucruri! Nu te schimba-ar fi pacat(pentru tine in primul rand)!

| MaNuela_RoMina_1999 a răspuns:

Nu esti fraier deloc daca nu fumezi si daca nu vorbesti despre sex. Cei mai multi baieti au discutiile astea si parerea mea este ca sunt cam obsedati sexual. Daca "prietenii" tai te considera fraier pentru simplul fapt ca nu vrei sa te iei dupa ei si sa faci niste idiotenii si te imping sa faci lucruri rele, crede-ma ca nu iti sunt prieteni. Fii exact asa cum esti ca e foarte bine, nu trebuie sa faci ce fac toti fitosii si perversii si cred ca ar fi destul de bine sa iti gasesti prieteni pe masura. Cred ca tu stii deja cine e fraierul in povestea asta. happy

| Luck19 a răspuns:

Nu dupa parerea ea as fi un tip de treaba
Te intrebi de ce?
Pentru ca la 15 ani numa experimentele esuate fumeaza
Daca vorbesc de bataie in trecut au incasato toti
Daca vorbesc de sex isi dau zilnic l*b*

| deldelyutza a răspuns:

Părerea mea sincera e ca nu tu ești fraieru ci ei.vor doar sa iasă in evidentă cu faptul ca ar fi mai buni ca tine dar nu e așa. Ei daca așa cred ca e bine sa fi fumători drogat si etc, e problema lor si își distrug viata singuri ceea ce pe tine ar trebui sa te bucure. Ca tu vei ajunge ceva in viata iar ei doar niște Drogați. Ma bucur ca maca exista si băieți normali si ok in zilele noastre.e de apreciat sa stii.nu mulți sunt ca tine. sper ca te-am ajutat