| anonimmmo a întrebat:

Salut, am si eu o problema ~ NU STIU CE SA FAKK ~! pai ieri am fost in scoala prietenei mele deoarece baietii din clasa ei ma injurau si spuneau ca ma bat p facebook si ea e a6-a iar eu a7-a si au spus sa vin la scoala sa ne batem si eu am zis ca vin cu kativa prieteni iar prietena mea a spus sa nu ma pun la mintea lor si sa nu vin la scoala. iar eu cand am iesit d la scoala m.am dus fix la ea cu acei tovarasi. si doar eu m.am dus in fata porti a scolii iar prietenii mei au stat mai in spate iar toata clasa prietenei mele au venit sa ma bata si ea imi spunea sa plec k o sa imi iau bataie apoi au sarit si prietenii mei in ajutor si aia d la ea din clasa au fugit. si ea s.a suparat foarte tare ca am venit si nu.mi raspunde la telefon si p fb a schimbat starea relatiei azi din "intr.o relatie" in "singur/a" credeti ca s.a despartit de mine? ce sa fakk? sad funda pentru cel mai bun sfat

Răspuns Câştigător
| Ellaa123 a răspuns:

Buna, totusi ar fi fost mai bine sa o asculti dar nu aveai nici cum sa stai cu mainile in san si sa nu le zici nimic, dar nici sa nu ajungi la bataie, deoarece poate ea nu vroia sa aiba probleme sau sa numai vorbeasca clasa cu ea, sau ceva de genul asta.dar ce ai facut ramane facut.Problema este sa vedem cum o impaci..paai sfatul meu este:ori sa te duci la ea in fata blocului cand se duce de la scoala si sa vorbesti cu ea, ma gandeam ca ar fi bine sa ii trimiti si un mesaj dar mai bine vorbesti cu ea fata in fata, sa ii explici ca nu aveai cum sa stai cu mainile in san si sa nu le zici nimic, si sa ii spui ca si ea avea dreptate deoarece nu trebuiai sa complici lucrurile si sa te duci la ea la scoala sa te iei la bataie cu aia. Oricum daca te iubeste te va ierta cu siguranta.Iti urez baftawinking

2 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Bună.
Prietena ta avea dreptate.din moment ce tu eşti mai deştept decât ei(presupun)nu trebuia să îi bagi în seamă. ştii, deşteptul cedează primul. dacă te baţi, sincer? nu rezolvi nimic.mai bine îi ignorai, şi îi lăsai în pace.
şi 2:trimite-i un mesaj în care să îi spui că îţi pare rău şi că nu ai vrut să se întâmple asta.pur şi simplu nu te-ai putut controla şi ai avut un fel de,, descărcare".că întâmplarea nu se va mai repeta şi că îţi pare rău, din nou.
Există şanse să te ierte, şi şanse să nu o facă. calm! dacă ea a ales ca relaţia să se termine are un motiv întemeiat. încearcă să treci peste, şi arată-i că nu tu o să plângi după ea.că tu o să treci şi peste asta cu capul sus.
Mult succes!

| anonimmmo explică:

Corina129: eu nu am atins p nimeni. si ea s.a suparat mai mult deoarece scoala ei este altfel si daca colegii ei se duceau sa spuna dirigintei lor sau directoarei k m.am luat de ei, ei ii scadea nota la puratare deoarece colegii ei spuneau k sunt iubitul ei si k ea m.a pus... dar acum kui ii convine sa fie injurat si amenintat de cineva mai mik k el?